W wieku 76 lat zmarł Joe Bonsall, wokalista Oak Ridge Boys

W wieku 76 lat zmarł Joe Bonsall, wokalista Oak Ridge Boys

Chłopcy z Oak Ridge

W wieku 76 lat zmarł piosenkarz Joe Bonsall

Joe BonsallaZmarł doświadczony tenor popularnego zespołu wykonującego muzykę country i gospel The Oak Ridge Boys.

Jak poinformował jego zespół, Joe zmarł we wtorek w wyniku powikłań związanych ze stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS).

Od ponad 4 lat cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne (ALS) – zwane także chorobą Lou Gehriga… i w styczniu ogłosił, że wycofuje się z pożegnalnej trasy zespołu.

Joe występował dla The Oak Ridge Boys przez pół wieku… i został wprowadzony do Country Music Hall of Fame, Vocal Groups Hall of Fame, Gospel Music Hall of Fame i Philadelphia Music Hall of Fame.

Joe był członkiem zespołu Grand Ole Opry, grał także na banjo… i napisał 11 książek, w tym wspomnienia, które mają się ukazać w listopadzie, zatytułowane „I See Myself”.

Joe dorastał w Filadelfii i dołączył do Oak Ridge Boys w 1973 roku… a jego rodzina twierdzi, że uwielbiał pracę na swojej farmie w Tennessee i kochał drużynę Philadelphia Phillies.

Dyrektor Generalny Galerii Sław i Muzeum Muzyki Country Kyle’a Younga Pamięta Joe jako „iskrę”, która rozpaliła The Oak Ridge Boys i „występ tak ekscytujący, jak każdy, kto kiedykolwiek grał w programie gospel lub country”.


Kyle dodaje… „Głos Joe był głośny i wyraźny, a jego poczucie humoru zawsze dodawało energii, natychmiast motywując publiczność do przyjścia i relaksu. Za każdym razem, gdy śpiewał, zdecydowanie rozwiewał nasze zmartwienia”.

Joe pozostawił żonę, dwie córki, czworo wnucząt i siostrę.

Miał 76 lat.

uciąćREAD  Twój horoskop dzienny: 23 września 2023 r

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *