VNL: Polska pokonała azjatycką potężną Tajlandię o pięć setów

Polska wygrała w czwartek seta 22-25, 27-29, 25-16, 25-16, 15-13 w niefortunnym wydarzeniu, które dotknęło azjatycką potęgę Tajlandii. Volleyball Nations League (VNL) Tydzień 2 w Smart Aranetta Coliseum.

Z powodu nieobecności kluczowych graczy już z powodu choroby koronawirusowej 2019 (COVID-19), Tajlandia również przegrała rywala Pimpichaya Kokramę w połowie trzeciego seta z powodu kontuzji, co jeszcze bardziej pogorszyło ich sytuację.

Jakby polując na bezbronną zdobycz, dziesiąta na świecie Polska szybko zdobyła 15-krotnego mistrza Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej, ponieważ ta pierwsza dokonała dramatycznego powrotu w ostatnich trzech setach.

Polska nie tylko wyszła z grobu, ale także awansowała na 6. miejsce w klasyfikacji generalnej z 10 punktami z czterech zwycięstw w pięciu meczach.

To była bolesna porażka dla Tajlandii, która została zepchnięta na piąte miejsce z 12 punktami przy 4-2, ale mogłaby wspiąć się po drabince jeszcze bardziej, gdyby wygrała.

Japonia jest na pierwszym miejscu z 14 punktami, a Chiny z 13 punktami.

Numer światowy. 1. i wielokrotnie tytułowa lista VNL USA była na 3. miejscu z 12. Brazylia na 4. miejscu była również na 12. miejscu.

Pani. Przed przybyciem Kokrama Sasibaporn Jantavisut, Nathanicha Jaisen, Hataya Pamrungsuk i Dichakorn Poonler zostali zastąpieni przez Vibhavi Sridrang, Jarasaporn Bundasak, Kannika Thibachod, Dichaya Poonlert i Kathali.

Jednak Tajlandia wygrała pierwsze dwa sety spokojnie i napięta, ale pozostała niewzruszona i zaczęła dążyć do kolejnego zwycięstwa, które zwiększyło ich szanse na tytuł.

SM. Kontuzja Kokrama nie pomogła ich sprawie, ponieważ Polska wróciła z rykiem do zdobywania trzeciego i czwartego seta i zablokowała Tajlandię w rezolucji, kiedy była Jusana Goreca i Claudia pozostawili impas dzięki asowi serwisowemu z impasu. Algarska wyrwała zapałkę.

Olivia Różański z 20 punktami w polskim tempie oraz Martyna Czyrniańska i Weronika Szlagowska rozeszły się 18 stóp.

„To bardzo dobrze, że wygraliśmy. Wiemy, że to dobry zespół” – powiedział Rosansky. „Zmieniliśmy coś w naszym sposobie myślenia. Zaczęliśmy wierzyć w siebie, wiedzieliśmy, że możemy robić wspaniałe rzeczy i taki jest pomysł.