USA: Kolejna próba zmiany wyniku wyborów została odrzucona przez sędziego federalnego

USA: Kolejna próba zmiany wyniku wyborów została odrzucona przez sędziego federalnego

Jako przewodniczący Senatu w środę 6 stycznia zapowiedziano posiedzenie obu izb Kongresu, na którym zapadnie formalna decyzja o zatwierdzeniu głosowania w Kolegium Elektorów. Dało to Bidenowi zwycięstwo 306-232, zgodnie z wynikami listopadowych wyborów.

We wniesionym pozwie republikańska prawniczka z Teksasu Louise Comet i grupa republikańskich wyborców w Arizonie wezwali do stosowania przepisów ustawy z 1887 r., Która określała procedurę zatwierdzania przez Kongres decyzji dotyczących głosowania w Electoral College.

Daje wiceprezydentowi wyłączne prawo do decydowania o tym, które głosy wyborcze z danego stanu zostaną uwzględnione w końcowym rankingu.

Reszta tekstu pod filmem.

W praktyce wiceburmistrz pełni jedynie formalną rolę na posiedzeniu i nie ma wpływu na wynik głosowania.

Aby uzasadnić decyzję o oddaleniu sprawy, wyznaczony przez Trumpa sędzia Jeremy Gernotle powiedział, że argumenty powodów „nie są uzasadnione” i „wyników wyborów nie można zmienić”.

Ministerstwo Sprawiedliwości wydało podobny negatywny komentarz do tej sprawy i jego sprawy Zobacz byłego szefa i prokuratora generalnego Williama Powiedział, że nie ma powodu, aby powoływać specjalnego prokuratora do zbadania zarzutów prezydenta Trumpa. Mówi, że podczas wyborów doszło do masowych fałszywych informacji.

Barr zrezygnował w zeszłym tygodniu.

READ  Lokalni przedsiębiorcy w Polsce potrzebują większego wsparcia, podsumowuje badanie

Trump, jego sztab wyborczy i sojusznicy złożyli już łącznie około 50 pozwów kwestionujących wynik listopadowych wyborów. Prawie wszystkie z nich zostały zwolnione lub pozostawione bez rozpoznania. Prezydent przegrał też dwukrotnie w Sądzie Najwyższym.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *