Uriahs pokonuje Meksyk i Puerto Rico, zmierzy się z Japonią w półfinale World Series of Poker – Sportsnet.ca

Miami (AP) – Luis Urillas trafił na prowadzenie w siódmej rundzie trzybiegowego home runu, który doprowadził Meksyk do zwycięstwa 5: 4 nad Puerto Rico i awansował do półfinału World Baseball Classic.

W poniedziałkowym półfinale Meksyk zmierzy się z Shohei Otani i Japonią. Puerto Rico po raz pierwszy nie przeszło drugiej rundy.

„Co za mecz. Nie mam ze sobą osłony, ale jeśli ją mam, dam ją Portoryko”, powiedział trener Meksyku Benji Gil. „Walczyliśmy do końca. Dzięki Bogu udało nam się wyjść ze zwycięstwa nad wspaniałą drużyną.

Isaac Paredes, rzucający wcześniej, zremisował mecz na 4 z jedną przegraną runą Alexisa Diaza, która doprowadziła Austina Barnesa i zawodnika Tampa Bay Rays, Randy’ego Arzarena.

Puerto Rico próbowało rajdować w dziewiątym miejscu z singlami Cristiana Vasqueza i Francisco Lindora, ale na ratunek wyskoczył Giovanni Gallegos.

Arozarena obronił potencjalny remis w ósemce, kiedy wykonał skok przy ścianie po lewej stronie środkowej.

„Wiemy, jakim typem gracza jest Randy. Jest świetnym graczem. Zabił nas” – powiedział menedżer Puerto Rico, Yadier Molina. „Nie mogliśmy strzelić gola. Ale oni grali bardzo dobrze. Zaczęliśmy dobrze, ale potem meksykański sąd dokonał pewnych korekt i utrzymał nas na zero.”

W środę Puerto Rico odniosło emocjonalne ćwierćfinałowe zwycięstwo nad Dominikaną, kiedy rozgrywający New York Mets, Edwin Diaz, zerwał ścięgno rzepki w prawym kolanie, świętując zwycięstwo. Wyprzedany tłum 35 817 osób w Depot Park w Miami wiwatował, gdy koszulka Diaza pojawiła się na Jumbotronie.

Javier Baez i Eddie Rosario z Meksyku zastąpili Julio Uríasa w pierwszej rundzie czterech rund.

Rosario zaliczył swój drugi home run w turnieju. Baez, w jednej ze swoich najlepszych gier na imprezie, trafił trzy trafienia, co daje w sumie siedem trafień.

READ  Raport: Portland Trail Blazers, Terry Stootts traktują się wzajemnie

– To był bardzo trudny początek meczu, ale wiemy, jaki mamy zespół i jak bardzo jesteśmy zjednoczeni – powiedział Paredes. „Pozostało kilka rund i odpowiedzieliśmy o godzinie zero”.

[brightcove videoID=6322787128112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Urias pozwolił na pięć trafień i cztery biegi i uderzył cztery biegi, zanim został podniesiony po czwartej rundzie na 60 narzutów, 20 mniej niż limit narzutu ćwierćfinałów WBC wynoszący 80.

JoJo Romero wygrywa.

Paredes zdobył 4-1 w drugiej tercji, kiedy skierował do domu Marcusa Stromana, co było jednym z pięciu trafień Meksyku ze startera Puerto Rico.

Stroman pozwolił na trzy single w piątym, z których jeden pojechał w biegu Meksyku, aby uzyskać wynik 4-2. Miał dwa home runy w rundach 4-1-3.

[brightcove videoID=6322779598112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Puerto Rico było wicemistrzem w ostatnich dwóch WBC. Wcześniej w tym turnieju jego meloniki odniosły bezprecedensowy występ przeciwko Izraelowi w bilard w doskonałej grze ośmiu runów.

Meksyk wygrał grupę C z rekordem 3-1 w grze grupowej.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top