Unia walczy z gigantami. Surowe kary

Reuters donosi o tej sprawie. Według agencji plan jest wyrazem frustracji Komisji Europejskiej, ponieważ dotyczy beznadziejnych działań, zwłaszcza przeciwko Alphabet, firmie macierzystej Google. Bruksela nadyma w ten sposób stosunki ze Stanami Zjednoczonymi, co będzie chronić interesy firm technologicznych.

Pierwsze kroki zostały już wymienione. Wydaje się, że Europa karze odnoszące sukcesy firmy, które dokonały ogromnych inwestycji w europejski wzrost i żywność – komentuje Myron Brilliant, wiceprezes Amerykańskiej Izby Handlowej, cytowany przez Reuters.

Zobacz też: Coraz więcej włamań do internetowych kont bankowych. Musisz uważać na to

bDrAJbfr

– Wszyscy są mile widziani w & nbspEuropie. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie wskazówek i zasad ochrony tego, co jest dla nas ważne, od komisarza UE ds. Teorii rynków wewnętrznych Breton & nbsp;

Łatwo jest pomyśleć, że tak naprawdę chodzi o duże pieniądze. Alphabet zarobił 46 miliardów dolarów tylko w trzecim kwartale tego roku. W zeszłym roku było to 1 161 miliardów. 10 procent tej kwoty to 16 miliardów dolarów. Amazon miał 96 miliardów dolarów przychodów, Facebook ponad 90 miliardów dolarów, a Apple 260 miliardów dolarów.

bDrAJbfx

Warunki zaproponowane przez Komisję Europejską dotyczą firm, które w ciągu ostatnich trzech lat wygenerowały ponad 6,5 mld USD rocznych przychodów i ponad 65 mld USD wartości rynkowej w Europie. Muszą świadczyć usługi w co najmniej trzech krajach UE.

KE chce, aby firmy technologiczne skuteczniej zwalczały nielegalne treści i zapobiegały niewłaściwemu wykorzystaniu i celowemu manipulowaniu ich witrynami.

bDrAJbfS
READ  Finlandia, Łotwa, Estonia i Polska wzywają do wszczęcia śledztwa w sprawie zamachu bombowego na szpital w Gazie

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *