True Detective: Night Country wzbogacił grę swoim zwłokami

True Detective: Night Country wzbogacił grę swoim zwłokami

Zaczyna się jako błysk, krótki przebłysk czegoś przerażającego, czegoś zamrożonego w czerń. Dostajemy więcej: skinienie głową, skinienie głową, grymas. Zaczyna to nabierać ostrości w całej scenie, poprzez fragmenty dialogów: ci mężczyźni zamarzli na śmierć w pozornym bolesnym przerażeniu, a ich ciała zwisały w połowie skrętu, a także na ziemi. Odmrożenia są powszechne. Niektórzy nawet wyłupili sobie oczy. Kiedy w końcu wykopią ciała, będą pojedynczym zamarzniętym blokiem, przetransportowanym na jęzorze lodu na lokalne lodowisko, gdzie będą mogli powoli usuwać lód. To Lovecraftowskie i niesamowite. To jest dokładnie to, co Prawdziwy detektyw: Nocna kraina Scenograf Daniel Taylor miał nadzieję, że tak właśnie będzie.

„To kamień węgielny całego serialu” – mówi Taylor. „To było bardzo przerażające, dzielić z nią przestrzeń. Zawsze byłam tego świadoma. Kiedy przebieraliśmy się na lodowisko, zawsze oglądałeś się przez ramię, bo miałeś wrażenie, że ktoś cię obserwuje – albo obserwowało cię sześć osób”.

Żeby było dobrze, Taylor Showrunner Issa Lopez usiadł, aby przejrzeć wszystkie „przypadkowe pomysły, które przychodzą ci do głowy na temat tego, jak mogłoby wyglądać” po przeczytaniu opisu „zwłok” na stronie. Szybko doprecyzowali pewne szczegóły: chociaż Taylor początkowo zakładał, że ciała mogą być splecione w węzły, Lopez chciała, aby ułożenie było bardziej liniowe. Seria pochyłych kończyn pozwoliłaby grupie być wyraźnie „przerażona w jedną stronę”. Aby zilustrować położenie poszczególnych światów i ich powiązanie z innym, Lopez odważnie kładzie się na ziemię i zaczyna odgrywać scenkę zamrożenia przerażających zwłok.

Wśród efektów, które ostatecznie wyciągnęli:

  • „Skurczona głowa, w której skóra zaczęła odpadać, odsłaniając przemieszczone lub zwichnięte usta” (praca Phila Hilla, zasugerowana przez Lopeza)
  • Berlinde de Bruycker, belgijska artystka, która rzeźbi „naprawdę brutalne części, które są przecinane i widać, jak ten rodzaj skóry jest podwijany i rozciągany, ale nie jesteś do końca pewien, czy to część ciała, na którą patrzysz .”
  • Ringo – W szczególności „pokaż, gdzie otwierają sejf” (jeśli wiesz, wiesz)
  • Wieczna udręka – Francis Bacon (malarz, a nie kanclerz Wielkiej Brytanii)
  • Obraz podwodnego tańca barokowego nadaje całości „poczucie ruchu”, jakby ten stos ciał zatrzymał się w panice.
READ  Zwiastun uzyskuje rekordową liczbę wyświetleń — The Hollywood Reporter

To ostatnie było sugestią zespołu protetyków, Dave'a Else i Lou Else (nagranie Lopeza od Guillermo del Toro), którym najtrudniej było faktycznie zbudować masę ciała.

Zdjęcie: Michelle K. Shorty/HBO

Trzy zamarznięte głowy zakopane w śniegu w True Detective: Night Country.

Zdjęcie: Michelle K. Shorty/HBO

W tym celu przeprowadzono dalszą debatę na temat wzajemnych powiązań i powiązań ciał oraz omówiono różne jej etapy. Dostali skany aktorów, aby zapewnić dokładne proporcje. Po warsztatach z ekspresji kazali aktorom przybierać twarze w „tych przerażających pozach” przez 20 minut, aby mogli uzyskać odpowiednią obsadę na żywo. Rozmawiali z ekspertami, aby uzyskać dokładny poziom „czerni, która przejęła ich stopy i palce u rąk”. To było ekstremalne, ale o to prosił trup.

„Każdy włosek w brwi został przekłuty indywidualnie. Każdy ząb został odlany indywidualnie. „To było niesamowite dzieło sztuki” – mówi Taylor. „Nigdy nie pracowałam w zawodzie, w którym tyle czasu i wysiłku wkładano w wykonanie protezy”. „Widzimy to w ciemności podczas zamieci, widzimy to w jasnym świetle na lodowisku – i nie ma nikogo, kto by to ukrył. To musi być wysokiej jakości”.

Rezultat mówi sam za siebie, ogromna masa grozy, coś niemożliwego i jednocześnie głębokiego. Zapytany, czy on i Lopez w ogóle rozważali zjawiska nadprzyrodzone, tworząc dzieło sztuki przedstawiające zwłoki, Taylor odmówił komentarza (przynajmniej w przypadku tych, którzy widzieli tylko drugi odcinek). Dość powiedzieć, że chcieli, żeby wyglądało to jak koszmar. Jak Taylor powiedział o sztuce De Bruyckera: „Z pewnością wygląda organicznie, ale jest naprawdę źle”.

Prawdziwy detektyw: Nocna krainaPierwsze dwa odcinki serialu, wraz z ciałem, są teraz emitowane na platformie Max. Nowe odcinki ukazują się w każdą niedzielę wieczorem o 21:00 czasu wschodniego.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *