To robotyczne sprzęgło inspirowane gekonem może pomóc w sprzątaniu kosmicznych śmieci

To robotyczne sprzęgło inspirowane gekonem może pomóc w sprzątaniu kosmicznych śmieci

według Europejska Agencja Kosmiczna (Europejska Agencja Kosmiczna), w kwietniu 2021 r. Unosiło się w przestrzeni 128 milionów śmieci kosmicznych większych niż 1 mm do 1 cm.

W 2017 roku inżynierowie z Uniwersytetu Stanforda stworzyli plik Prototyp uchwytu robota Można to wykorzystać do zbierania śmieci unoszących się w kosmosie lub obsługi satelity.

9 i 15 kwietnia 2021 roku Robot Gecko Clutch – zainspirowany Lepkie łapy gekona – To było testowane Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) autorstwa astronautki NASA, dr Kate Robins. Z systemem Android Astrobi. Chwytak to mechaniczne mocowanie do robota, które może chwytać powierzchnie za pomocą kleju na bazie podkładek pod stopy gekona. Naukowcy są przekonani, że ta technologia może okazać się użyteczna w kosmosie, ponieważ klej gekona nie wymaga żadnej siły, aby przyczepić się do powierzchni.

Dla mnie Mark Cutosky Z Biomimetyczne i wykwalifikowane laboratorium manipulacji Tkanka chwytu gekona jest tak miękka, że ​​nie można jej zobaczyć bez mikroskopu, ale za pomocą mikroskopu pojawia się „ las delikatnych mikro-kołków ”. Sprzęgło Gecko zostało opracowane we współpracy z Marco Pavone, Adiunkt aeronautyki i astronautyki na Uniwersytecie Stanforda.

„W przypadku prawdziwego gekona nie jest lepki przez większość czasu, ale kiedy pociągniesz go dokładnie we właściwym kierunku, podnosi się i blokuje mocno, dając nam łatwy do opanowania klej” – powiedział Cutkowsky w komunikacie prasowym.

Naukowcy twierdzą, że klej do gekona może wytrzymać promieniowanie i ekstremalne temperatury w próżni i można go ręcznie przymocować do powierzchni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Do testów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej naukowcy z Laboratorium Systemów Autonomicznych Utwórz stację naziemną w laboratorium Pavon w Stanford, aby komunikować się z NASA. Naukowcy obserwowali, jak astronauci sprawdzają sprzęgło i przeprowadzają eksperymenty z transmisją wideo na żywo. Dwa z eksperymentów przeprowadzonych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polegały na ręcznym przymocowaniu sprzęgła gekona do dachu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, aby zmierzyć siłę zawieszenia i sprawić, by Astrobee latał i wisiał na ścianie za pomocą tylko sprzęgła gekona. Oba testy wypadły pomyślnie.

Zdaniem Buffona, sukces testu sprzęgła zrobotyzowanego jest pierwszym etapem trzystopniowego planu eksperymentów mających na celu zademonstrowanie użycia i zastosowania klejów inspirowanych gekonami w zastosowaniach kosmicznych skupionych na czyszczeniu przestrzeni.

„Teraz, gdy opanowaliśmy tę umiejętność, możemy przejść do następnego etapu, dodając zdolność poznawczą do Astrobee, tak aby robot mógł niezależnie wiedzieć, gdzie i jak przyczepić się do ściany” – powiedział Pavon w komunikacie prasowym.

READ  Odkryto dużą erupcję wulkanu na księżycu Jowisza Io

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *