Tesla wycofuje ponad 5000 pojazdów Model 3 i Model Y z powodu problemów z pasami bezpieczeństwa

Tesla musi wydać dwa oddzielne wycofania dla ponad 5000 pojazdów Model 3 (2018-2020) i Model Y (2019-2021) z powodu dwóch oddzielnych problemów z pasami bezpieczeństwa.

W pierwszym zawiadomieniu o wycofaniu opublikowanym na stronie internetowej NHTSA w tym tygodniu, Tesla ujawniła potencjalny problem w 5530 modelach pojazdów Model 3 i Model Y, które mogły być nieprawidłowo przymocowane do pasa bezpieczeństwa:

Tesla, Inc. przypomina. (Tesla) Niektóre pojazdy 2018-2020 Model 3 i 2019-2021 Model Y. Jedna lub obie kotwy mocujące pas barkowy przedniego siedzenia do słupka B mogą nie pasować prawidłowo. „

W swoim drugim zawiadomieniu o wycofaniu producent powiedział, że prawdopodobnie jest 2166 pojazdów Model Y z nieprawidłowo zamocowanymi wałkami rozrządu pasów bezpieczeństwa:

„Tesla, ty (Tesla) dzwonisz do niektórych pojazdów modelu Y z lat 2019-2021. Jeden lub oba elementy mocujące, które zabezpieczają napinacze pasów bezpieczeństwa prawego i lewego drugiego rzędu, mogą nie zostać zainstalowane prawidłowo”.

Tesla wydała podobne wycofanie w Chinach dla kilkuset pojazdów z tym samym problemem.

W każdym przypadku rozwiązaniem będzie sprawdzenie pojazdu przez serwis Tesli i naprawę lub wymianę elementów złącznych lub uszczelniaczy, jeśli to konieczne.

Tesla powiedział, że nie jest świadomy żadnych wypadków ani urazów spowodowanych tymi wadami.

Te wycofania są następstwem innego dobrowolnego wycofania dotyczącego niektórych pojazdów Modelu 3 i Modelu Y, ogłoszonego przez producenta w zeszłym tygodniu.

Tamten czas był około Dokręć śruby zacisku hamulcowego.

Producenci samochodów muszą regularnie wycofywać produkty z rynku, jeśli wykryją usterkę, która może wpłynąć na bezpieczeństwo ich aut. .

W tym przypadku mówimy o stosunkowo małych wypłatach wpływających na równowartość mniej niż tygodnia zdolności produkcyjnych Tesli.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. Jeszcze.


Subskrybuj Electrek na YouTube, aby otrzymywać ekskluzywne filmy i zasubskrybuj notacja dźwiękowa.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *