Ten starożytny żółw przetrwał wyginięcie, które zabiło T-Rex

Stary żółw o miękkiej skorupie

Ten starożytny żółw o miękkiej skorupie przetrwał wyginięcie dinozaurów pod koniec okresu kredowego.

Siergiej Krasowski

Naukowcy mają Odkryj starożytnego żółwia o miękkiej skorupie Mówią, że żyli w tym samym czasie co Tyrannosaurus Rex i Triceratops w Północnej Dakocie 66,5 miliona lat temu.

Jest to jeden z najstarszych znanych gatunków żółwi o miękkiej skorupie, ponieważ to skamieniałe stworzenie żyło w późnej kredzie przed masowym wymieraniem, zgodnie z Nowe badania opublikowane w czasopiśmie Cretaceous Research Czwartek.

„Dzięki temu badaniu uzyskujemy więcej informacji na temat zwycięzców i przegranych podczas katastrofy, która zakończyła epokę dinozaurów” – powiedział doradca badawczy Peter Dodson. „Potężne dinozaury padły, a nieszczęsny żółw przeżył”.

Skamielina nowego gatunku została odkryta w 1975 roku w formacji Hill Creek w Północnej Dakocie wraz z okazem Triceratopsa. Ale pozostała na Uniwersytecie Stanowym Appalachów do 2013 roku, kiedy w końcu rozpoczęły się dla niej badania.

Żółw, zwany Hutchemys walkerorum, jest podobny do dzisiejszych żółwi o miękkiej skorupie, w tym gigantycznych żółwi o miękkiej skorupie z Azji Południowej, ale z większymi, mocniejszymi kośćmi pokrywającymi brzuch i okolice brzucha.

Naukowcy twierdzą, że przed wyginięciem dinozaurów rzadko można było znaleźć te żółwie. Najbardziej wysunięta na wschód obecność tego gatunku żółwia o miękkich zębach również pochodzi z okresu kredowego.

„Zaczynamy zdobywać więcej informacji o tej wymarłej grupie żółwi i rozumiemy więcej o jej ewolucji, w tym o tym, jak radziła sobie z masowymi wymieraniami” – powiedział Stephen Jasinski, ekolog, który kierował badaniami.

Nowo odkryta podrodzina żółwi o miękkich zębach pochodzi z Azji, prawdopodobnie w okresie od środkowej do późnej kredy, i migrowała do Ameryki Północnej w późnej kredzie.

READ  Jak sprawić, by zdjęcia i filmy nie zajmowały miejsca w telefonie?

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *