Technologia prowadzi do spadku cen akcji w USA; Wzrost cen ropy naftowej: zmiany rynkowe

(Bloomberg) – Akcje amerykańskie spadły, ponieważ inwestorzy przeważali ryzyko nad oczekiwaniami, w tym inflację i nagły wzrost przypadków Covid-19 w niektórych częściach świata.

Indeks high-tech Nasdaq 100 spadł po piątkowym wzroście. Akcje Discovery Inc. poszybowały w górę W umowie z AT&T Inc. Konsolidacja zasobów medialnych. Indeks Stoxx Europe 600 spadł, a akcje mieszały się w Azji, a akcje na Tajwanie spadały, ponieważ kraj walczy o ograniczenie najgorszego rozprzestrzeniania się koronawirusa.

„Gospodarka i akcje Stanów Zjednoczonych nadal wykazują niezwykłą odporność na wyzwania typowe dla wyjścia z poważnego kryzysu” – napisał do klientów John Stoltzfuss, starszy analityk inwestycyjny firmy Oppenheimer. W najbliższym czasie rynki mogą „nie mieć dokąd pójść”, dopóki sezon zysków za drugi kwartał nie zapewni jasności co do wyników przedsiębiorstw i prognoz.

Dolar niewiele się zmienił, a złoto wzrosło do najwyższego poziomu od ponad trzech miesięcy. Bitcoin ustabilizował się po tym, jak Elon Musk powiedział Tesla Inc. Żeton nigdy nie został wyprzedany.

Obawy, że decydenci mogą być zmuszeni do wycofania wsparcia wcześniej niż oczekiwano, aby uspokoić rosnącą inflację, ciążyły na światowych giełdach. W tym tygodniu inwestorzy przeanalizują protokół z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku pod kątem wszelkich dyskusji na temat przyspieszenia presji cenowej oraz wskazówek dotyczących harmonogramu ograniczania zakupów aktywów. Wiceprezes Rezerwy Federalnej Richard Clarida i prezes Rezerwy Federalnej Atlanty Rafael Postic również mają przemawiać w tym tygodniu.

„Zmienność rynku jest oczekiwana w tak burzliwych czasach” – napisał w notatce Joseph Amato, dyrektor ds. Inwestycji w Neuberger Berman. „Jeśli wynika to z obaw związanych z problematycznie wysokimi i trwałymi poziomami inflacji, wierzymy, że przyniesie to dodatkowe ryzyko wraz z ponownym otwarciem i silnym ożywieniem”.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć na dzisiejsze pytanie MLIV: Jak daleko może sięgnąć dywergencja akcji między Wschodem a Zachodem?

READ  S&P 500 zbliża się do rekordowych poziomów w miarę utrzymywania się optymizmu gospodarczego i wsparcia Fed | Wiadomości dotyczące walut | Wiadomości finansowe i biznesowe

Oto niektóre z najważniejszych wydarzeń w tym tygodniu:

Bank Rezerw Australii publikuje protokół z ostatniego posiedzenia we wtorek, wiceprezes Fed Richard Clarida i prezes Rezerwy Federalnej Rafael Bostic w Atlancie Wśród decydentów przemawiających w tym tygodniu Fed publikuje protokół ze środowego posiedzenia w kwietniu, który może stanowić dowód poglądów Osoby odpowiedzialne za ożywienie i to, jak definiują „moje przejście”, jeśli chodzi o inflację

Oto niektóre z głównych ruchów na rynkach:

Sklepy

S&P 500 spadł o 0,3% od 9:33 czasu nowojorskiego, Nasdaq 100 spadł o 0,8%, Dow Jones Industrial Average nie zmienił się zbytnio, Stoxx Europe 600 niewiele się zmienił, a MSCI Global Index to o 0,2%.

Monety

Indeks Bloomberg Spot Dollar spadł o 0%, trzeci dzień z rzędu, najdłuższa passa spadków od 10 maja, euro pozostało bez zmian i wyniosło 1,2147 USD, funt brytyjski pozostał na niezmienionym poziomie 1,4108 USD, a japoński jen zyskał 0,2% , więcej niż zyski na zamknięciu od 7 maja

Więzy

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o jeden punkt bazowy do 1,64%, 10-letnia rentowność w Niemczech wzrosła o dwa punkty bazowe do najwyższego poziomu od około dwóch lat, a rentowność 10-letnich obligacji brytyjskich wzrosła o jeden punkt bazowy do 0,87%.

Dobra

Ropa West Texas Intermediate wzrosła o 0,5 procent do 66 dolarów za baryłkę, a kontrakty terminowe na złoto o 0,8 procent, osiągając najwyższy poziom od 10 lutego.

Więcej takich artykułów można znaleźć pod adresem bloomberg.com

Zapisz się teraz Aby wyprzedzić konkurencję dzięki najbardziej zaufanemu źródłu wiadomości biznesowych.

© 2021 Bloomberg LP

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *