Taki robot mógłby pływać w pełnym wody księżycu Jowisza

Cudowne rzeczy mogą unosić się w oceanie Europy, księżycu Jowisza.

od tamtej pory Dwa statki kosmiczne NASA Voyager System przeleciał w latach siedemdziesiątych XX wieku i zauważył dziwne pęknięcia w lodzie Europy, naukowcy na całym świecie spekulowali, co znajduje się pod nim.

Europa jest dość daleko od Słońca, ale dzięki swojej orbicie w pobliżu gazowego giganta pozostaje ciepła. Co więcej, pod jego powierzchnią okresowo znajduje się ocean Woda pędzi w kosmos. Najbardziej optymistyczni naukowcy czasami spekulują, że pod spodem mogą unosić się drobnoustroje.

Misja NASA nazywała się Europa Clipper Jeśli ramy czasowe finansowania i rozwoju będą się utrzymywać, wystartuj w 2024 r., Aby przeprowadzić badanie orbitalne przy użyciu najnowszych narzędzi i być może wybrać kilka punktów lądowania dla przyszłego statku kosmicznego. W przeciwieństwie do łazików, do których jesteśmy przyzwyczajeni na Marsie, ten futurystyczny robot powinien pływać.

Pływanie nie przypomina niczego, co robiliśmy wcześniej na innych planetach, ale Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA, National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) oraz Woods Hole Oceanographic Institute (WHOI) testują w tym miesiącu autonomicznego robota. Robot Orpheus wielkości biura korzysta z technologii, która znalazła się na pokładzie Laboratorium Wytrwałości JPL, które wylądowało na Marsie w lutym.

Percy (podczas lądowania) i helikopter, który zabrał ją na Marsa, zwany Ingenuity, korzystały z systemów nawigacji śledzących cechy powierzchni. Kiedy byli w powietrzu. Wiedza o tym, co jest pod spodem, pomogła robotom zorientować się, gdzie są niezależnie. Ta sama technologia może pomóc Orfeuszowi w nawigacji podczas testów w pobliżu wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych na Oceanie Atlantyckim, w ramach przygotowań do Marsa.

„Te testy umożliwią nam rozpoczęcie nurkowania w przyszłość … i inteligentne poszukiwanie ekscytujących obszarów o wysokiej aktywności biologicznej” – powiedział w oświadczeniu Russell Smith, inżynier mechaniki robotycznej w Jet Propulsion Laboratory.

Orfeusz to program technologiczny, który odbywa się w bezpieczniejszej wodzie w pobliżu domu. Naukowcy twierdzą, że są podekscytowani jego zdolnością do pokazywania procesów zachodzących w innych światach, ale musimy też pamiętać, że taka ewolucja może zająć dużo czasu. Zakładając, że Europa Clipper bezpiecznie dotarła do Jowisza w 2031 roku i pracuje tam od kilku lat, prawdopodobnie nie będzie podążać za pływającym odkrywcą do 2040 roku.

Mimo to zespół twierdzi, że to ekscytujące być w czołówce niezależnych technologii oceanicznych, które mogą lepiej odpowiedzieć na pytanie, czy życie na Ziemi jest wyjątkowe, powiedział Tim Shank, biolog, który kieruje programem eksploracji głębin oceanów WHOI., W tym samym oświadczeniu. . „To głęboka myśl, że ta wyprawa może być trampoliną do nowych odkryć dotyczących naszej planety” – powiedział Shank, dodając: „Zanim będziemy mogli zbadać Europę lub jakikolwiek inny świat oceaniczny, musimy lepiej zrozumieć nasz dom. Po pierwsze”.

READ  Otwarcie prywatnej przestrzeni imprezowo-eventowej w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *