Ta interaktywna mapa umożliwia oglądanie Vancouver z kosmosu

Ta interaktywna mapa umożliwia oglądanie Vancouver z kosmosu

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna oferuje oszałamiającą perspektywę regionu.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak Vancouver wygląda z kosmosu?

Metro Vancouver wygląda pięknie z bliska i osobiście, ale Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zapewnia wspaniałe zdjęcia okolicy.

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) opublikowała oszałamiający widok regionu ze stacji zrobiony z wysokości około 400 kilometrów.

Thomas Pesquet, francuski astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, spędził sześć miesięcy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w ramach swojej drugiej misji „Alfa”.

W wolnym czasie Pesquet lubi patrzeć przez okna modułu kopuły Ziemi, wyjaśnia ESA. Ten kolaż zdjęć przedstawia Vancouver zrobione z „wielu zdjęć połączonych, cyfrowo obróconych i połączonych w ten duży kolaż”.

Thomas poprosił o ułożenie serii bardzo powiększonych obrazów w formie kolażu, aby szczegółowo pokazać ten obszar. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna leci na wysokości prawie 400 km, więc używaj najdłuższego obiektywu dostępnego na pokładzie: 1150 mm.

Ten kolaż zdjęć przedstawia Vancouver zrobione z kilku połączonych zdjęć, cyfrowo obróconych i połączonych w duży kolaż zdjęć. Zdjęcie za pośrednictwem Europejskiej Agencji Kosmicznej

Możesz wyświetlić plik Interaktywna mapa obszaru Metro Vancouver Ze stacji internetowej.

Jak wyświetlić Międzynarodową Stację Kosmiczną?

Chcesz zobaczyć Międzynarodową Stację Kosmiczną z bliska i osobiście?

Dla mnie Space.comTo rodzaj obowiązku. Wymaga to doskonałej kondycji fizycznej i co najmniej stopnia licencjata w zakresie inżynierii, nauk biologicznych, nauk fizycznych, informatyki lub matematyki, a także trzyletniego doświadczenia zawodowego, zanim będzie można wziąć udział w procesie rekrutacji.

NASA zapewniła obserwatorom gwiazd łatwe w użyciu narzędzie, które pozwala im wiedzieć, kiedy oglądać w niemal dowolnym miejscu na świecie. Ponadto wskazuje, jak długo potrwa oglądanie, a także dokładną lokalizację wyszukiwania na niebie.

Mając to na uwadze, tylko pełen nadziei astronauta pozostanie w tej długiej i wymagającej podróży. Jednak nadal możesz oglądać ten cud ludzkiej pomysłowości z daleka, mając obie stopy ciasno osadzone w glebie Vancouver (lub trawie lub chodniku – masz obraz). W rzeczywistości Międzynarodową Stację Kosmiczną można oglądać z Lower Mainland przy wielu okazjach – ale musisz dokładnie wiedzieć, gdzie i kiedy jej szukać.

READ  Zarejestruj się już dziś na nasze Law Breakfast Space Café ze Stephenem Freelandem

Oczywiście wiedza, gdzie i kiedy tego szukać, to tylko połowa sukcesu – trzeba też wiedzieć, czego szukać.

Jak więc dokładnie wygląda Międzynarodowa Stacja Kosmiczna?

Według NASA stacja jest widoczna gołym okiem i wygląda jak „szybko poruszający się samolot tylko znacznie wyżej i pokonujący tysiące mil na godzinę szybciej”.

Mając to na uwadze, jest to trzeci najjaśniejszy obiekt na niebie, co sprawia, że ​​jest mniej trudny do zauważenia. Podobnie jak księżyc, stacja kosmiczna jest widoczna, ponieważ odbija światło słoneczne. Oczywiście możliwości oglądania są lepsze w pogodne noce.

Stacja kosmiczna wielkości boiska do piłki nożnej jest testem technologii i wspiera misję NASA polegającą na wypchnięciu ludzkiej obecności daleko w kosmos. Dowiedz się więcej o aktualizacjach stacji i badaniach.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *