Szachiści krytykują „nieludzką” Międzynarodową Federację Szachową za ukaranie zawodnika grzywną za buty na Mistrzostwach Świata

Szachiści krytykują „nieludzką” Międzynarodową Federację Szachową za ukaranie zawodnika grzywną za buty na Mistrzostwach Świata
Michaela Gwilliama

Międzynarodowa Federacja Szachowa jest pod ostrzałem po tym, jak nałożyła na Annę Maję Kazaryan karę finansową za wybór obuwia, co jej zdaniem całkowicie zrujnowało jej mistrzostwo świata w szachach.

Mistrzostwa Świata w Szachach Szybkich 2023 rozpoczęły się 26 grudnia z udziałem Magnusa Carlsena Zdobywając swój szósty tytuł Choć koronę kobiet odebrała Anastasia Bodnaruk, wydarzenie nie obyło się bez dramatów.

27 grudnia Anna Maja Kazaryan ujawniła, że ​​tak Zatrzymany przez sędziego nad jej „dziwnymi butami” i poprosił ją, aby przebrała się w tenisówki Burberry.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Wkrótce potem została ukarana grzywną w wysokości 100 euro za wybór ubioru, co zmusiło ją do zmiany butów, przez co gwiazda szachowa poczuła się „całkowicie zdruzgotana”. Nie trzeba dodawać, że reszta społeczności szachowej też nie była zadowolona.

X/AMKazarian

Za te buty groziła kara w wysokości 100 euro.

Gwiazdy szachowe atakują FIDE po tym, jak zawodniczka została ukarana grzywną za buty

Była mistrzyni szachowa kobiet Susan Polgár natychmiast wpadła w rozpacz, gdy usłyszała wiadomość, że Kazarian został ukarany grzywną.

Powiedziała: „Ten but (od Burberry) należał do jednej z zawodniczek. Nie był dozwolony i powiedziała, że ​​została ukarana grzywną w wysokości 100 euro”, po czym skrytykowała odmienne traktowanie zawodników płci męskiej. Pojawiły się jednak zdjęcia zawodników w tenisówkach i nie zostali oni ukarani. Dlaczego podwójne standardy?

Podpisanie ww dexerto Za darmo i zyskaj:

Mniej reklam|Tryb ciemny|Gry, telewizja, filmy i programy technologiczne

Artykuł kontynuowany po reklamie

YouTuber GothamChess również nie zgodził się z karą, nazywając ją „SzaleństwoPodczas gdy Kick Streamer GM Hikaru ponownie opublikował komentarze Kazariana notatka„Bez wątpienia niektóre zwierzęta są równiejsze od innych”.

READ  Diabły przejmują obrońcę Ryana Gravesa z Kolorado WYPUSZCZAM

Kazarian ujawniła w nagraniu wideo, że w przyszłości możliwe jest zniesienie nałożonej na nią kary, jednak w tym przypadku musiała wrócić do hotelu, w którym przebywała, zmienić buty i wrócić do zawodów, zauważając, że to doświadczenie wpłynęło na jej stan psychiczny. .

Odniosła się również do obaw, że wyolbrzymia incydent i „wykorzystuje” go dla niego samego.

Artykuł kontynuowany po reklamie

„Poza tym FIDE zrujnowało cały turniej, bardzo słabo spałem i cały dzień nie miałem apetytu. Tylko z powodu jakichś głupich problemów z butami. „To nie jest żart i jeśli uważasz, że zwracam uwagę na to „dojenie”, to nie są tak humanitarne jak Międzynarodowa Federacja Szachowa.”

To nie pierwszy raz, kiedy dramat szachowy wywołuje tak duży odzew. Na początku tego roku Hikaru został oskarżony o oszukiwanie po tym, jak pobił rekord rankingów Blitz na chess.com po świetnej passie zwycięstw.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *