Stu Kwan: ​​​​Kilka ważnych pytań do Canadiens GM przed następnym sezonem

Stu Kwan: ​​​​Kilka ważnych pytań do Canadiens GM przed następnym sezonem

Kolano Carrie Price, kontrakt Shea Webber i życie rodzinne Jeffa Petriego będą miały wpływ na to, co GM Kent Hughes może zrobić, aby ulepszyć zespół.

Treść artykułu

Kanadyjczycy mogą być zupełnie inną drużyną w przyszłym sezonie, zajmując ostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej National Hockey League.

Reklama 2

Treść artykułu

Ale jest kilka ważnych pytań, na które należy odpowiedzieć, zanim GM Kent Hughes wymyśli plan ulepszenia zespołu tego lata.

Czy kariera Carrie Price się skończyła?

Czy można handlować i przechowywać Shea Weber?

Czy Jeff Petrie chce zostać z Kanadyjczykami?

Odpowiedzi na te pytania określą, w jakiej przestrzeni limitów płacowych Hughes powinien grać.

– Ograniczona cena za pięć meczów w tym sezonie – powiedział w sobotę Hughes o kontuzji kolana. „Czy to jest coś, z czym będzie mógł się bawić? W tej chwili nie mamy tych odpowiedzi. „

Price przeszedł operację naprawy uszkodzenia łąkotki w lipcu ubiegłego roku i powiedział w sobotę, że druga operacja jest możliwa, ponieważ nadal ma obrzęk kolana.

Reklama 3

Treść artykułu

Carrie Price mówi, że nie będzie w stanie rozegrać 55-60 meczów w przyszłym sezonie tak, jak ma teraz kolano.
Carrie Price mówi, że nie będzie w stanie rozegrać 55-60 meczów w przyszłym sezonie tak, jak ma teraz kolano. Fotografia autorstwa Pierre’a Obendorfa /Gazeta Montrealska

„Wciąż jest dla mnie wiele znaków zapytania” – powiedział Price podczas sobotniej sekcji zwłok zespołu w Broussard, zapytany o środowe spotkanie w Nowym Jorku z lekarzem, który miał operację kolana. „Usiedliśmy krótko i przejrzeliśmy kilka zdjęć, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi na prawdziwe pytania”.

READ  Monty Williams, trener ogniowy Phoenix Suns, po wyjściu z playoffów

Jak teraz czuje się jego kolano, powiedział Price, nie będzie w stanie rozegrać 55-60 meczów w przyszłym sezonie. Spotka się z innym lekarzem w celu uzyskania drugiej opinii, ale przygotuj się na piątkowe zwycięstwo 10-2 nad Florida Panthers w Bell Center, jakby to mogło być ostatnie spotkanie w jego karierze.

16 sierpnia kończy 35 lat i ma jeszcze cztery sezony na kontrakcie z maksymalną roczną pensją w wysokości 10,5 miliona dolarów.

Hughes uważa, że ​​Webber ma rynek na wymianę i kontrakty po tym, jak kapitan spędził cały sezon na liście rezerwowej osób od dawna kontuzjowanych. Webber kończy 14 sierpnia 37 lat, pozostały mu cztery sezony na kontrakcie z limitem pensji w wysokości 7,857 miliona dolarów.

Reklama 4

Treść artykułu

„Sytuacja Shea jest skomplikowana” – powiedział Hughes, dodając, że było wiele spraw związanych z ubezpieczeniem i NHL, o których nie miał swobody dyskutowania. GM dodał, że ponowne zagranie Webbera jest „wyjątkowo nieprawdopodobne”.

Niezależnie od tego, czy jest w stanie sprzedać Webbera, czy nie, Hughes powiedział, że plan jest taki, aby w przyszłym sezonie wyznaczyć nowego kapitana.

Jeff Petrie mówi, że był sfrustrowany reżimem byłego trenera Dominique Ducharme.
Jeff Petrie mówi, że był sfrustrowany reżimem byłego trenera Dominique Ducharme. Fotografia autorstwa Pierre’a Obendorfa /Gazeta Montrealska

Dla Petriego był to trudny sezon na lodzie i poza nim. Był sfrustrowany reżimem byłego trenera Dominique Ducharme i był jego otwartym krytykiem. Petrie powiedział, że to nie była osobista sprawa między nim a Ducharme’em, ale wyrażał swoją frustrację w szatni z powodu odmowy trenera dostosowania systemu, kiedy nie pracuje.

Poza lodem żona Petriego była sfrustrowana ograniczeniami COVID-19 w Quebecu i zdecydowała się wrócić do rodzinnego domu w Michigan z trzema młodymi synami, pozostawiając Petriego samego w Montrealu. Petrie postanowił poprosić o umowę, a Hughes powiedział, że zgodzi się z nim, jeśli będzie to udana umowa dla obu drużyn.

READ  Wiodąca w lidze drużyna Oilers Oilers osiąga szczyt dzięki zwycięstwu drogowemu nad Złotymi Rycerzami

Reklama 5

Treść artykułu

Po odejściu Duchaarme i złagodzeniu ograniczeń COVID-19, Petrie powiedział w sobotę, że nie chce teraz zamykać drzwi, aby pozostać z Kanadyjczykami, zauważając, że jego rodzina cieszyła się życiem w Montrealu w ciągu poprzednich siedmiu sezonów.

34-latek ma jeszcze trzy sezony na kontrakcie z maksymalną pensją w wysokości 6,25 miliona dolarów.

Hughes powiedział, że nie może potwierdzić, że Martin St. Louis powróci jako główny trener, ale obie strony są zainteresowane usunięciem tymczasowego znaku i GM chciałby, aby podpisał z nim trzyletni kontrakt. St.Louis nie chciał negocjować w trakcie sezonu, więc te rozmowy powinny się wkrótce rozpocząć, a St.Louis powiedział w sobotę, że planuje zatrzymać swoich asystentów trenerów.

Głównym celem Hughesa jest zbudowanie zespołu, który będzie w stanie wygrywać konsekwentnie, rok po roku, i wie, że czeka go wiele pracy, począwszy od tegorocznego NHL Draft, w którym Kanadyjczycy mają 14 typów, w tym dwa w pierwszej rundzie i strzał w No. public.

Reklama 6

Treść artykułu

„Jesteśmy młodzi” – powiedział Hughes. „Myślę, że ciężko jest tu dziś siedzieć i mówić:„ Hej, spodziewamy się rywalizacji o Puchar Stanleya w przyszłym sezonie. „Jeśli celem jest zbudowanie zespołu, który może wygrywać w sposób zrównoważony, nie chodzi tylko o opracowanie i podpisanie, jest to element rozwoju”.

Hughes uwielbiał pracę, jaką St. Louis wykonywał w tym dziale i był pod wrażeniem charakteru i ducha zespołu, jaki okazali Kanadyjczycy po podjęciu tej pracy. Mimo że gracze wiedzieli, że nie będą grać w play-offach, nie poddali się.

„Jesteśmy podekscytowani tym, co wniósł do tego zespołu i co będzie robił w przyszłości” – powiedział Hughes o St. Louis.

READ  Seattle Kraken przejmuje Tomasa Tatara

W tym momencie jedną z rzeczy, które wydają się pewne w przyszłym sezonie, jest to, że St. Louis wróci za ławkę.

[email protected]

twitter.com/StuCowan1

    Reklama 1

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarzy lub jeśli jest to użytkownik, którego obserwujesz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail ustawienia.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *