„Straszna forma”: gospodarze porannych programów w Calgary w radiu dogonili falę zwolnień

„Straszna forma”: gospodarze porannych programów w Calgary w radiu dogonili falę zwolnień

Po sześciu latach pracy rano na częstotliwości 95,3 Wild FM, a ostatnio w siostrzanej stacji 101,5 Today Radio, Jessica Hoy i Poppy May oświadczyły w środę, że opuściły stację.

Treść artykułu

Dwóch popularnych gospodarzy porannych w muzycznej stacji radiowej w Calgary jest jednym z wielu zwolnień w rozgłośniach radiowych w zachodniej Kanadzie, a jeden z nich twierdzi, że jest to oznaka borykającej się z problemami branży.

Po sześciu latach pracy rano na częstotliwości 95,3 Wild FM, a ostatnio w siostrzanej stacji 101,5 Today Radio, Jessica Hoy i Poppy May, znane jako Jess i Beau, oświadczyły w środę, że stacja należąca do Pattison Media je opuściła.

Reklama 2

Treść artykułu

Treść artykułu

May w poście na Instagramie poinformowała, że ​​od dwóch miesięcy planował opuścić stację w połowie marca, jednak pracodawca przyspieszył jego odejście.

Nie przebierał w słowach na temat stanu, w jakim znalazła się jego branża – a rzeczywistość, jego zdaniem, doprowadziła do zwolnień.

May, która pracuje w radiu od 17 lat, powiedziała: „Radio jest w tak złym stanie, biorąc pod uwagę obecnych dyrektorów generalnych i akcjonariuszy w całym kraju, i nie cierpię, gdy wpływa to na moich współpracowników”.

„Ci niesamowicie utalentowani, ciężko pracujący ludzie nie zasługują na to, ale taka jest teraz praca. Talent stał się niestety tylko liczbą na kartce papieru.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

Ich gospodarz, Hui, napisał w poście na Facebooku, że ich odejście było nagłe.

„Będzie mi brakowało wielu rzeczy związanych z naszym programem, słuchaczy, z którymi rozmawialiśmy każdego dnia, współpracowników, którzy byli u nas i możliwości płacenia rachunków” – napisała.

READ  Oto kiedy i ile należy zapłacić w Kanadzie według eksperta

„Naprawdę miło było nam Cię poznać. Szkoda, że ​​nie mogliśmy się odpowiednio pożegnać”.

6 lat poranków z Beau i Jess i dzisiaj to wszystko się skończyło. Będę miło wspominać bzdury z czasu pracy z @…

Wysłane przez Jessica Hoy NA wtorek, 5 marca 2024 r

Reklama 4

Treść artykułu

A w zeszłym tygodniu doszło do co najmniej jednego zwolnienia w stacji X92.9, grającej alternatywny rock, gdzie Matt Perry, dyrektor ds. muzyki i akcesoriów muzycznych, został zwolniony po 15 latach pracy.

„To był czas pełen świetnego śmiechu, przyjaciół na całe życie, świetnej muzyki, drinków i wspomnień, które będę pielęgnować przez całe życie” – napisał Perry na Facebooku.

Harvard Media, właściciel X92.9, nie odpowiedział na prośbę o komentarz do środowego popołudnia.

Reklama 5

Treść artykułu

Prezes Pattison Media, Rod Schoen, nie powiedział, ile stanowisk pracy zostało zwolnionych, ale stwierdził, że ucierpiało wiele stacji radiowych w zachodniej Kanadzie, w tym 95,3 i 101,5 w Calgary.

„Wprowadziliśmy zmiany w naszych dwóch stacjach w Calgary, ale powiedziałbym, że stanowi to mniej niż trzy procent naszej całkowitej siły roboczej” – powiedział Schoen.

„Niestety mamy połączenie słabych krajowych przychodów z reklam i problemów niektórych stacji z rankingami i nie przewidujemy, aby to miało się wkrótce zmienić”.

Dwie stacje w Calgary znalazły się poniżej pierwszej piątki w mieście, powiedział.

„Nie jesteśmy tak silni jak w przeszłości, co wpływa na nasze wyniki finansowe” – powiedział Schoen.

Powiedział, że nie ma planów zmiany formatów muzycznych obu stacji, czyli muzyki country i współczesnej, odpowiednio 95,3 i 101,5.

Redakcja zaleca

Schoen powiedział, że przyczyną wyzwań stojących przed firmą jest zwiększona konkurencja, co oznacza szerszy zakres wiadomości i możliwości rozrywki.

„Mam nadzieję, że dni chwały nadal będą trwać, ale nadal mocno wierzymy w to medium – w branży jest wiele pozytywnych rzeczy” – powiedział.

„Wszystko musi się zmienić i ewoluować, a to jest trudne”.

[email protected]

x (Twitter): @Bill Kaufmangren

Treść artykułu

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *