Strajk wykładowców stanu Cal: Tysiące wykładowców stanu Cal wychodzi, rozpoczynając masowy pięciodniowy strajk

Strajk wykładowców stanu Cal: Tysiące wykładowców stanu Cal wychodzi, rozpoczynając masowy pięciodniowy strajk

Justina Sullivana/Getty Images

Członkowie Uniwersytetu Stanowego Cal (CSU) trzymają znaki podczas strajku przed Uniwersytetem Stanowym w San Francisco, 22 stycznia 2024 r. w San Francisco w Kalifornii.


Los Angeles
CNN

Tysiące pracowników wydziału California State University, największego systemu uniwersyteckiego w Stanach Zjednoczonych, przestało pracować w poniedziałek, pierwszego dnia zajęć w semestrze wiosennym dla 450 000 studentów tego systemu uniwersyteckiego.

Strajkujący pracownicy są częścią California Faculty Association uniaktóra reprezentuje 29 000 członków, w tym profesorów, wykładowców, bibliotekarzy, doradców i trenerów, w 23 kampusach.

Pracownicy wydziału stanu Cal dołączają do rosnącej liczby pracowników odchodzących z pracy w miarę wzrostu popularności strajków w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza w Kalifornii.

Związek twierdzi, że jego członkowie żądają „płac, które nadążają za duchem czasu”. Koszty utrzymania I ustalanie minimalnych standardów życia dla naszych najniżej opłacanych wykładowców.

Oprócz podwyżki płac FAM, która określa siebie jako „federację antyrasistowską i sprawiedliwości społecznej”, proponuje łatwiejsze do zarządzania obciążenie pracą, więcej… Usługi w zakresie zdrowia psychicznego dla studentów i wydłużenie płatnego urlopu rodzicielskiego, m.in.

W oświadczeniu Cal State stwierdziło, że „nadal angażuje się we wspieranie naszych studentów i zawieranie umów o pracę, które nie skutkują cięciami w programach wsparcia dla pracowników akademickich i studentów, dzięki czemu CSU jest najbardziej zróżnicowanym i transformacyjnym systemem uniwersyteckim w kraju”.

Według związku strajk ma charakter tymczasowy i zakończy się 26 stycznia. Według rzecznika CFA nie ma obecnie zaplanowanych żadnych sesji negocjacyjnych.

Czego domagają się strajkujący wykładowcy

Związek negocjuje ze stanem Cal od maja, ale nie osiągnięto żadnych porozumień w sprawie podwyżek płac.

Związek domaga się w szczególności podwyżki wynagrodzenia o 12% oraz podwyższenia wynagrodzenia podstawowego do 64 360 dolarów dla najniżej opłacanego wykładowcy zatrudnionego w pełnym wymiarze godzin.

Podczas poniedziałkowego wiecu w Cal State Long Beach Elaine Villanueva Bernal, wykładowczyni na uniwersyteckim wydziale chemii, stwierdziła, że ​​jej pensja nie nadąża za kosztami życia i inflacją w jej mieście.

„Moja podstawowa pensja na rękę wynosi tylko 59 000 dolarów, czyli znacznie mniej niż płaca wystarczająca na życie w hrabstwie Los Angeles” – powiedziała.

Jill Connelly/Bloomberg/Getty Images

Członkowie wydziału i zwolennicy pikiety podczas strajku na California State University, Northridge Campus w Los Angeles, Kalifornia, USA, poniedziałek, 22 stycznia 2024 r. Związek, który reprezentuje 29 000 członków wydziału California State University, jest największym czteroletnim związkiem zawodowym „Los Angeles Times” podaje, że od poniedziałku pracownicy systemu uniwersyteckiego przestaną pracować na pięć dni, zakłócając pierwszy tydzień semestru wiosennego dziesiątkom tysięcy studentów.

Villanueva Bernal powiedziała, że ​​jedno z jej dzieci uczęszcza do stanu Cal, jednego z dwóch publicznych systemów uniwersyteckich w Kalifornii.

„Nasza rodzina nie może znieść skutków podwyżki czesnego o 34% w ciągu najbliższych kilku lat” – powiedziała.

W oświadczeniu Cal State stwierdził, że żądanie CFA dotyczące podwyżki o 12%, wraz z innymi żądaniami gospodarczymi, jest „fiskalnie nierealistyczne”.

„Ich prośba znacznie przekracza zwiększenie środków państwowych, jakie CSU otrzymała w zeszłorocznym budżecie stanu (227 mln dolarów) i więcej niż cały budżet Cal Poly Pomona (369 mln dolarów)” – stwierdził Cal State.

Związek negocjuje ze stanem Cal od maja, a system uniwersytecki oferował coroczną podwyżkę o 5% przez trzy lata.

Jednak CFA argumentowało, że stan Cal może sobie pozwolić na ich propozycje.

„Walczymy z polityką oszczędnościową administracji, która przekierowuje fundusze z sal lekcyjnych, laboratoriów, bibliotek, obiektów sportowych i ośrodków doradczych”. Unia Powiedział.

Strajk wykładowców w stanie Cal odzwierciedla szerszy trend: rosnący ruch amerykańskich pracowników odchodzących z pracy.

Od United Auto Workers po hollywoodzkich pisarzy, pielęgniarki, baristów Starbucks i pracowników aptek – tysiące pracowników Niedawno rozpoczęli strajk Żądać wyższych płac i lepszych warunków pracy.

Według Szkoły Stosunków Przemysłowych i Pracy Uniwersytetu Cornell w samym tylko zeszłym roku doszło do ponad 400 poważnych strajków, a południowa Kalifornia była szczególnym siedliskiem aktywizmu związkowego. Baza danych.

Nie jest jednak zjawiskiem powszechnym, aby profesorowie uniwersyteccy strajkowali Nie bez precedensu. W listopadzie 2022 r. 48 000 pracowników akademickich na całym Uniwersytecie Kalifornijskim, innym publicznym systemie uniwersyteckim w Kalifornii, odeszło z pracy, żądając wyższych wynagrodzeń proporcjonalnych do kosztów mieszkania, dotacji na transport i innych świadczeń.

W strajku wzięli udział studenci-absolwenci, naukowcy, nauczyciele i inne osoby zapewniające wsparcie akademickie w dziesięciu kampusach UCLA. Trwało sześć tygodni, ale zakończyło się, gdy obie strony zgodziły się na umowę o pracę.

W poniedziałek władze stanu Cal poinformowały, że zajęcia stacjonarne, ćwiczenia i usługi doradcze mogą zostać odwołane podczas strajku, który w większości szkół przypada na początek semestru wiosennego. Jednak stan Cal oficjalnie nie odwołał zajęć i stwierdził, że uczniowie nie powinni zakładać, że zajęcia zostały automatycznie odwołane z powodu strajku.

READ  Rajd Trumpa w Teksasie: Były prezydent drażni się z biegiem prezydenckim, dynda 6 stycznia o ułaskawieniu

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *