STATYSTYKI NHL EDGE: przewidywania Markstroma po wymianie z Devils

STATYSTYKI NHL EDGE: przewidywania Markstroma po wymianie z Devils

NHL.com określi klucz Statystyki brzegowe W przypadku większych przeprowadzek poza sezonem. Dzisiaj przyjrzymy się bramkarzowi Jacobowi Markstromowi po tym, jak został sprzedany do New Jersey Devils.

New Jersey Devils w końcu znów mają solidnego bramkarza, a zaawansowane statystyki Jacoba Markstroma sugerują, że może on nie tylko zapewnić im powrót do play-offów Pucharu Stanleya, ale także utrudnić im awans.

Według statystyk NHL EDGE, Markstrom prowadził NHL pod względem procentu obron przy wysokim ryzyku (0,857) w zeszłym sezonie z Calgary Flames i był piąty pod względem odsetka obron przy wysokim ryzyku (359). Pozwolił także na ósme najniebezpieczniejsze strzały na bramkę (419), gdy Flames opuścił sezon posezonowy.

Transakcja z Markstrom rozwiązuje rażącą słabość Diabłów i może mieć duże znaczenie dla potęgi posiadania piłki w New Jersey, która opuściła sezon posezonowy 2023–2024, mimo że zajmowała siódme miejsce w NHL pod względem odsetka oddanych strzałów (52,1). Markstrom w połączeniu ze zdrowym Dougiem Hamiltonem (opuścił ostatnie 62 mecze sezonu z powodu naderwania mięśnia piersiowego) może szybko sprawić, że Diabły znów będą pretendentem do tytułu.

New Jersey, które w zeszłym sezonie zabrakło do play-offów różnicą 10 punktów, ale zakwalifikowało się i wygrało rundę w poprzednim sezonie, ma jednego z najbardziej obiecujących młodych zawodników w lidze z napastnikami Jackiem Hughesem, Nico Hischierem, Jesperem Brattem, Timo Meierem i Dawsonem Mercerem. i Alexander Holtz oraz obrońcy Luke Hughes i Simon Nemec.

Markstrom (34 l.) w swojej karierze w NHL trzykrotnie rozegrał co najmniej 60 meczów, a dwa sezony temu w sezonie 2022–2023 rozegrał 59 meczów; Ostatnimi bramkarzami Devils, którzy zaliczyli ponad 60 występów w jednym sezonie, byli Corey Schneider (60 w sezonie 2016/17; 69 w sezonie 2014/15) i legendarny Martin Brodeur (77 w sezonie 2009/2010). Od sezonu 2017-18 jedynymi bramkarzami, którzy rozegrali więcej meczów niż Markstrom (376), są Connor Hellebuyck (423) z Winnipeg Jets i Andrei Vasilevskiy (387) z Tampa Bay Lightning.

READ  Mistrz GLORY Rico Verhoeven obroni tytuł wagi ciężkiej przed Alistairem Overeemem 23 października

W zeszłym sezonie zasadniczym New Jersey miało trzeci najgorszy procent oszczędności drużyny (0,886), lepszy od jedynie Ottawa Senators i Philadelphia Flyers (0,884 każdy), korzystając z bramkarzy Vitka Vanicka (później sprzedanego do San Jose Sharks) i Niko Dawesa . i Akira Schmid przed przejęciem Jake’a Allena (z Montreal Canadiens) i Kaapo Kahkonena (z Sharks) przed ostatecznym terminem handlu NHL.

Najlepszy sezon zasadniczy Markstroma miał miejsce w latach 2021–2022, kiedy zanotował 37 zwycięstw w 63 meczach z Flames, prowadził NHL w przegranych meczach (dziewięć) i zajmował trzecie miejsce pod względem procentu oszczędności (0,922). Wnosi także doświadczenie w fazie play-off z 13 zwycięstwami, procentem oszczędności na poziomie 0,911 i dwoma przerwami w 26 meczach posezonowych dla Flames i Vancouver Canucks.

New Jersey ponownie wzmocniło ofensywę pod wodzą nowego trenera Sheldona Keefe, zwłaszcza że Hamilton jest zdrowy, a Markstrom będzie prawdopodobnie głównym starterem w stosunku do Allena, który wkracza w ostatni rok swojego kontraktu. Markstrom powinien uzyskać znacznie więcej wsparcia od bramek niż w ostatnich latach w Calgary i ma realną szansę na przekroczenie 30 zwycięstw w przyszłym sezonie, zakończenie meczu jako jeden z 10 najskuteczniejszych bramkarzy w NHL i poprowadzenie Devils z powrotem do play-offów.

Pełny profil statystyk EDGE: Jacob Markstrom

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *