Statek kosmiczny krążący wokół Słońca robi świetne zdjęcia koronalnego wyrzutu masy

Pierwszy koronalny wyrzut masy zaobserwowany przez fotografa heliosfery SoloHI pojawia się jako nagła biała burza rozszerzająca się na wietrze słonecznym. Małe czarno-białe kwadraty widoczne na scenie to bloki telemetryczne, które są artefaktami wytwarzanymi przez kompresję obrazu i wysyłanie go na Ziemię.
GIF: ESA i NASA / Solar Orbiter / zespół SoloHI / NRL

Koronalne wyrzuty masy to regularne kosmiczne zdarzenia pogodowe, które obejmują masowe, szybko poruszające się wyrzuty plazmy z powierzchni Słońca. Są rutynowo obserwowane przez grupę teleskopów, a ostatnio orbitujący moduł słoneczny odebrał swój pierwszy rozbłysk.

Solar Orbiter to wspólna misja Europejskiej Agencji Kosmicznej i NASA. On ona Uruchomiona W lutym 2020 roku dotarł na drugą stronę Słońca – peryhelium swojej podróży, kiedy był bliżej gwiazdy – około rok później. Kilka dni po tym punkcie nastąpiła koronalna emisja masowa, przechwycona przez trzy instrumenty orbitera, a także kilka teleskopów kosmicznych, dając Europejskiej Agencji Kosmicznej i badaczom NASA wyjątkową okazję do obejrzenia wydarzenia z różnych perspektyw.

Masowy start koronalny w lutym 2021 r., Jak widać z Obserwatorium Relacji z Ziemią Słoneczną NASA.
GIF: NASA / STEREO / COR2

Różne instrumenty na orbiterze już wykryły masowe powłoki koronalne, ale zdarzenie z lutego 2021 r. Było pierwszym zdarzeniem, które kamera słoneczna zobaczyła na pokładzie, zgodnie z Wersja NASA. Czarno-biały gif na górze tego artykułu jest tym, co uchwycił fotograf okładki słonecznej; Ten sam koronalny wyrzut masy został również sfotografowany przez inny statek kosmiczny NASA, który można zobaczyć na czarno-I czerwony gif powyżej.

Wydalenie nastąpiło przez przypadek podczas niektórych telemetrii, których naukowcy z NASA i ESA nie wiedzieli; Kiedy statek znajdował się w peryhelium, kontakt między orbitą a Ziemią miał zostać przerwany przez heliosferę. Jednak aktualizacje anten naziemnych umożliwiły orbiterowi wysłanie większej ilości danych z powrotem na Ziemię, niż oczekiwano w tym momencie ruchu statku kosmicznego, więc zespoły otrzymały dodatkowe zdjęcia. Energia z aury wypływa w przestrzeń z prędkością, która może osiągnąć Około 2000 mil na sekundę. Po wydaleniu plazma ta staje się częścią wiatru słonecznego, który regularnie kąpie Ziemię w olśniewających światłach, takich jak zorza polarna. Pod odpowiednim kątem może być silna poświata Spowodowane awarią satelitów i sieci energetycznych.

Orbita słoneczna jest tak mała jak teleskopy, ale to nie przeszkodziło jej w zrobieniu jakiejś ważnej nauki. Wcześniej w swoim locie orbiter Rzuć okiem Niektóre z oszałamiających „ognisk” Na słońcu: bardzo gorące, krótkotrwałe rozbłyski mocy. Badacze Ostatnio sugerowane Te rozbłyski mogą wystąpić, gdy różne pola magnetyczne zbiegają się w słońcu Corona wyzwala ogromną falę energii.

Wciąż analizowanych jest więcej szczegółów z ostatniego podejścia Solar Orbiter do Słońca, więc miej oko na tę przestrzeń. Obrazy uchwycone przez orbitę to Najbliższe widoki słońca Spotykać się z kimś. I chociaż orbitujący moduł słoneczny ma kosmiczny odpowiednik przechodzenia za kulisami do Słońca, ma konkurencję. Okno startowe pocisku sondującego EUNIS NASA, które zweryfikuje atmosferę Słońca, Otwarte jutro, I Sonda Parker Solar Probe Chodził też w pobliżu słońca.

Wizja artysty przedstawiająca orbitującą sondę słoneczną wpatrującą się w słońce

Wizja artysty przedstawiająca orbitującą sondę słoneczną wpatrującą się w słońce
Wyjaśnienie: ESA / ATG medialab

READ  Recenzja Take Up Space: The Irresistible Rise of Alexandria Ocasio-Cortez | Napisał

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *