StatCan zmienia sposób liczenia niestałych mieszkańców

StatCan zmienia sposób liczenia niestałych mieszkańców

Urząd Statistics Canada oświadczył, że planuje dokonać przeglądu sposobu liczenia niestałych mieszkańców Kanady, uznając potrzebę poprawy dokładności.

To ogłoszenie następuje po… CIBC Capital Markets opublikowało raport Środa, argumentując, że agencja federalna zaniża rzeczywistą liczbę niestałych mieszkańców o prawie 1 milion osób.

StatCan tworzy dwa spisy powszechne: Spis Ludności i Raport szacunkowy wzrostu populacji, który obejmuje dane kwartalne i roczne.

Według raportu, napisanego przez zastępcę głównego ekonomisty CIBC, Benjamina Tala, spis ludności z 2011 roku błędnie obliczył liczbę mieszkańców o ponad 40 procent. Chociaż od tego czasu różnica ta zmniejszyła się, CIBC zauważa, że ​​nadal istnieje różnica wynosząca 250 000 osób.

„Spis ludności z 2021 r. wskazuje, że w Kanadzie żyje prawie 925 000 rdzennych mieszkańców” – powiedział Tal. „Chociaż szacunki kwartalne wskazują, że liczba ta wynosiła 1,17 miliona”.

W raporcie Tal podkreśla kryzys mieszkaniowy w kraju oraz to, jak niedobór ludności prowadzi do złego planowania budowy, a tym samym pogarsza sytuację.

Na przykład w 2013 r. oficjalna prognoza mówiła, że ​​w 2023 r. populacja Kanady osiągnie 38,7 mln. Jednak w rzeczywistości liczba ta wynosi 40,2 mln. Tal twierdzi, że przełożenie tej liczby na mieszkania odpowiada ponad dwóm latom budowania potencjału.

Nawet jeśli wysiłki mające na celu zwiększenie podaży mieszkań odniosą sukces, raport CIBC ostrzega, że ​​minie wiele lat, zanim podaż spełni potrzeby rynkowe, w miarę ciągłego wzrostu popytu i rzeczywistej liczby ludności.

Ponadto raport podkreśla niedociągnięcia praktyki StatCan polegającej na założeniu, że tymczasowi rezydenci opuszczą kraj 30 dni po wygaśnięciu wizy, zwłaszcza że wielu tymczasowych rezydentów, w szczególności studentów zagranicznych, decyduje się pozostać w Kanadzie po wygaśnięciu pierwotnego formularza wjazdu.

Jak stwierdzono w raporcie, badanie studentów zagranicznych przeprowadzone przez Kanadyjskie Biuro Edukacji Międzynarodowej w 2021 r. wykazało, że 60 proc. studentów zagranicznych zamierza ubiegać się o pobyt stały.

READ  Chiny i Indie mają potencjał, by stać się supermocarstwami wodorowymi: CSIS

W piątek StatCan powiedział CTVNews.ca e-mailem, że liczba niestałych mieszkańców znacznie wzrosła w zeszłym roku i po raz pierwszy ta grupa przekroczyła liczbę stałych mieszkańców (imigrantów).

Od 1991 r. spisy ludności uwzględniają niestałych mieszkańców. Dotyczy to także osób posiadających status uchodźcy [asylum claimants]Lub osoby posiadające zezwolenie na pracę lub naukę oraz członkowie ich rodzin, którzy z nimi mieszkają.

„To prawda, że ​​poziom zasięgu [non-permanent residents] W spisach może to stanowić większe wyzwanie niż w przypadku innych grup. „Jednak po każdym spisie StatCan przeprowadza rygorystyczne badania zasięgu, aby oszacować poziom zasięgu spisu”.

„Nasze najnowsze badania na ten temat, przeprowadzone latem 2023 r., pokazują, że jakość szacunków jest bardzo wysoka i stała w czasie”.

W odpowiedzi na raport CIBC StatCan stwierdził, że nowe arkusze kalkulacyjne dla niestałych rezydentów będą dostępne od 27 września, a liczby oparte na nowej metodologii powrócą do danych z 2021 r.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *