Stany Zjednoczone tymczasowo zawieszają zgromadzenie marynarki wojennej w pływającym doku u wybrzeży Gazy

Centralne Dowództwo USA ogłosiło w piątek, że zawiesiło budowę pływającego doku u wybrzeży Gazy i przekazało nad nim kontrolę Izraelowi.

Molo zostało częściowo zbudowane i jest przewożone do portu Aszdod ze względu na niebezpieczne warunki pogodowe.

Budowa molo zakończy się przed umieszczeniem go na plaży w Gazie, skąd będzie można dostarczać pomoc bezpośrednio mieszkańcom.

CNN podało, że w budowie Wspólnego Systemu Lądowego Terminalu Logistycznego (JLOTS) weźmie udział prawie tysiąc amerykańskich żołnierzy. Po ukończeniu dok będzie mógł także dostarczyć ludności cywilnej w Gazie do 150 ciężarówek z pomocą i żywnością.

Mamy nadzieję, że molo zostanie ukończone wcześniej

W raporcie zacytowano także słowa urzędników Departamentu Obrony USA, którzy wyrazili nadzieję, że pirs zostanie w pełni ukończony do piątku. Urzędnicy powiedzieli także CNN, że warunki morskie panujące w stanie utrudniają pracę pracownikom zaangażowanym w budowę. W raporcie zauważono, że jednym z trudnych zadań dla nurków wojskowych jest praca pod pomostem, aby upewnić się, że wszystkie części są stabilne.

Trwają intensywne przygotowania do przyjęcia przez IDF i Ministerstwo Obrony pływającego doku dla pomocy humanitarnej w Gazie, 27 kwietnia 2024 r. (Źródło: JEDNOSTKA RZECZNIKA IDF)

Rzeczniczka Pentagonu Sabrina Singh powiedziała reporterom, że molo będzie kosztować co najmniej 320 milionów dolarów. Koszt obejmuje transport sprzętu, budowę i dostawę pomocy.

READ  Kosmiczni turyści bezpiecznie wracają na Ziemię

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *