Sprawa Tesli przeciwko powszechnemu odrzuceniu związków zawodowych w Szwecji przybiera dziwny obrót

Sprawa Tesli przeciwko powszechnemu odrzuceniu związków zawodowych w Szwecji przybiera dziwny obrót

Sprawa Tesli przeciwko powszechnemu odrzuceniu związku zawodowego w Szwecji przyjęła dziwaczny obrót, ponieważ krajowy system sądowy odrzucił apelację producenta samochodów.

Po tym, jak w zeszłym roku Tesla i szwedzki związek zawodowy IF Metall popadły w konflikt w sprawie układu zbiorowego dotyczącego wynagrodzeń, warunków pracy i innych kwestii, na znak jedności do firmy dołączyły inne związki zawodowe zajmujące się produkcją i rejestracją pojazdów elektrycznych.

Związki zrobiły bardzo dziwne rzeczy, żeby okazać solidarność. Na przykład w zeszłym roku krajowy związek pracowników transportu oświadczył, że nie będzie już zbierać śmieci i odpadów z salonów i centrów serwisowych Tesli.

Atakowanie wymagań firmy w zakresie higieny i warunków sanitarnych wydawało się dziwne, ale tak się stało.

Choć związki zawodowe mają problemy z Teslą, w kraju wciąż jest mnóstwo klientów. Część z nich jest dotknięta strajkami.

W grudniu Postnord odmówił dostarczenia tablic rejestracyjnych Tesli do obiektów firmy, co utrudniło klientom i nowym właścicielom uzyskanie odpowiednich przedmiotów umożliwiających legalne prowadzenie samochodów.

Tesla zakwestionowała, czy jest to zgodne z prawem i pozwała agencję tranzytową, aby upewnić się, że otrzyma potrzebne tablice rejestracyjne.

Wygląda jednak na to, że walka o tablice będzie trwała nadal, gdyż szwedzki sąd orzekł dziś, że odrzucił apelację Tesli od wcześniejszej decyzji. Z orzeczenia wynika, że ​​Tesli nie przysługują tablice.

Szwedzki sąd stwierdził w oświadczeniu (via Reutera):

„Sąd Apelacyjny zgadza się z oceną sądu rejonowego, że Sąd… nie jest właściwy do rozpoznania pozwu wniesionego przez Teslę”.

To dopiero kolejny zwrot w dziwnej sytuacji Tesli, która wciąż pracuje nad tym, aby w miarę możliwości utrzymać normalne funkcjonowanie biznesu.

Bardzo chciałbym to usłyszeć od ciebie! Jeśli masz jakieś uwagi, wątpliwości lub pytania, napisz do mnie na adres [email protected]. Możesz także połączyć się ze mną na Twitterze @klunderjoylub jeśli masz wskazówki dotyczące nowości, możesz wysłać do nas e-mail na adres [email protected].

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *