Słynni władcy Bestii zamienili się w gwiazdy rocka, by wzbudzić zainteresowanie historią Polski – First News

Każdy z rockowych teledysków w stylu MTV opowiada historię władców dynastii Bestii we wczesnym średniowieczu.
Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

Słynni polscy władcy Bestii zamieniają się w gwiazdy rocka w serii teledysków mających na celu wzbudzenie zainteresowania opinii publicznej wczesnymi etapami polskiej historii.

Rockowe teledyski w stylu MTV są częścią projektu Beast Superstars z Muzeum Polskiego Pochodzenia w Genesis.

Każdy film opowiada historię władców dynastii Bestii we wczesnym średniowieczu.

Pierwszy film „Du Kosobrasek!” opowiada historię ekspansji Polski na wybrzeże Bałtyku pod rządami księcia Bolesy III Rymouth Polski na początku XII wieku.Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

Dr Marcin Vaikoviak z Muzeum powiedział TFN: „Zdecydowaliśmy się wykorzystać gatunek muzyki rockowej i teledysków do popularyzacji wczesnej historii Polski, szczególnie skupiając się na życiu i dokonaniach jej pierwszych władców”.

„Klipy muzyczne pokazują nie tylko daty i wydarzenia serialu, ale także wyzwania, przed którymi stoi każdy władca” – dodał.

Do tej pory powstały dwa teledyski. Opowiada historię ekspansji Polski na wybrzeże Bałtyku pod rządami Rzymian Bolezza III Rhymewood na początku XII wieku.

W teledysku Bolessa, którą charakteryzuje Marek Picorsic, śpiewa: „Naszym przodkom wystarczyła sól i pachnąca ryba. Przyjeżdżamy po nową, pluskając się w morzu!”Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

W teledysku Bolessa, którą charakteryzuje Marek Picorsic, śpiewa: „Naszym przodkom wystarczyła sól i pachnąca ryba.

„Zaczęliśmy od ostatniego władcy wczesnych Bestii, Bolessy III, ponieważ wiedzieliśmy o nim i jego wyczynach więcej niż inni” – powiedział dr Vaskovic.

Bolessa III była ostatnim władcą, zanim historycy nazwali Polskę kawałkiem ziemi, a kraj został podzielony na Holendrów, aby zapobiec wzajemnemu zabijaniu się przywódców kraju i rozdzieleniu go między synów Bolassa.

Strategia zawiodła dramatycznie i Polska musiała poczekać do XIV wieku.

Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

W drugim filmie Dariusz Malezonek to słynny pierwszy władca Polski Mieszko I.Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

Film został wyświetlony w czwartek na YouTube i Facebooku.

Tymczasem w sobotni wieczór zostanie wyemitowany drugi film z udziałem słynnego pierwszego władcy Polski Mieszka I.

Jeszcze przed słynną chrystianizacją Miasco w 966 r. „Czy powinienem wejść do wody”, która skierowała Polskę na drogę chrześcijaństwa rzymskiego.

To nie tylko osobista decyzja Mieszka, ale także walka z nim jako jedna z najważniejszych dla Polski.

Dr Vaskovic powiedział: „Czasy się zmienią, ale wyzwania i wybory, przed którymi stoją ludzie, zawsze będą takie same. Widać to wyraźnie w wyborach, których musiały dokonać wczesne Bestie.

Muzeum planuje nakręcić teledyski o wszystkich władcach Polski, niektórych szlachcie i niektórych królach, aż do Bolassa III i niektórych atrakcyjnych kobietach, które pomogły ukształtować los Polski.

Dotychczasowa reakcja użytkowników mediów społecznościowych była pozytywna. Użytkownik YouTube Alexandra Cross-Mycologic napisała: „Świetna robota 🙂 Nie mogę się doczekać kolejnej”. Kolemmolem po prostu napisał: „Kozak !!!”

Muzykę i teksty do dwóch pierwszych piosenek napisali Tomas Sidak i Mike Plas z Muzeum w Gwinei.

Muzeum planuje nakręcić teledyski o wszystkich władcach Polski, niektórych szlachcie i niektórych królach, aż do Bolassa III i niektórych atrakcyjnych kobietach, które pomogły ukształtować los Polski.Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

Niektóre słowa zaczerpnięto jednak z anonimowości Calla, pierwszego historyka wczesnej Polski na dworze Bolassy III.

W projekt zaangażowani są znani polscy muzycy, w tym Darius Malejonek z Malio Recke Rockers, wokalista i autor tekstów Marek Pikarsik oraz Eva Pitura z folkowo-rockowego zespołu Percival Shutenbach.

Zdjęcia do teledysku o Bolonii III odbyły się na plaży Kolosov, a do filmu o Misko I w Teatrze Fredry w Gwinei.

READ  Mateusz Żukowski opuszcza Rangers i wraca do Polski

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *