Skoki: Rasnov. Norwegia wygrała dzisiaj mieszany mecz. Polacy 7. Wyniki

Więcej podobnych historii można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

To trzeci taki mecz w historii zawodów mieszanych w Rasnie. Wcześniej tego typu zawody odbywały się w Lillyhammer w 2012 i 2013 roku – najpierw przez Norwegów, potem przez Japonię. Polacy nie mają dobrych wspomnień. Raz startowali w mieszanym wyścigu – 6 grudnia 2013 roku nasza drużyna zajęła ostatnie, 14. miejsce.

Jedynym sprawdzianem dla reprezentacji narodowej przed mistrzostwami świata w Oberstorfie był mecz w Rasno. Yukas Krusek i Michael Tolkien zdecydowali, że bieguny wystartują w następującej kolejności: Anna Tuartos, Camille Stokes, Camilla Carbel i David Kubaki. W serii testów przedmeczowych Kubaki i Stoch prowadzili, podczas gdy Tvardos i Karbeel niestety byli na ostatnim miejscu.

W wyścigach mieszanych kobiety startowały z 22 belki, a mężczyźni z 14.

Jeśli chodzi o fortepian-cervonic, konkurs otworzyła Anna Tvardos, która w pierwszej serii przeleciała 84 metry. Polacy uplasowali się na 7. miejscu. Na czele – dzięki świetnej karcie Niki Krisnera – Słowenia straciła 25 punktów. Kamil Stoch zaatakował i przeleciał 94 metry, by zająć 4 miejsce.

Camila Karpeel, która reprezentuje Polskę w trzeciej grupie, wygrała 82 mln. Pierwszą serię zamknął dobry wysiłek Davida Kubakiego (94 m).

Piano-Cervoni zajęli 6. miejsce i potwierdzili swój udział w drugiej serii. Po skoku w Granrot Norwegowie zajęli pierwsze miejsce wśród Słoweńców. Japonia była trzecia w połowie. Nasza drużyna straciła do liderów 48,5 punktu.

READ  Wczesna wiosenna migracja bocianów do Polski wskazuje, że pogoda może opóźnić przybycie

Warunki pogorszyły się przed drugą rundą – zaczęły się deszcze i śnieg, wiatr zmienił kierunek. Mimo to Anna Tuartos prawdopodobnie wróci ponownie, ponieważ w drugim skoku skoczyła 83,5 m. Wylądował na ziemi. Między Słowenią a Norwegią.

Camila Carpell udaremniła jej drugą próbę. 19-latek zszedł na wysokość 75,5 metra, co również wpłynęło na zachowanie się słupów, które spadły na 7. miejsce. Przed ostatnią grupą skoczków Norwegia i Słowenia zajęły pierwsze miejsce z łączną notą 838,4 punktu. Trzecia Austria nie mogła być pewna na podium, ponieważ czwarta Japonia nie miała tak dużej straty.

Tabs Kubaki rozpoczął zakładki w czwartej grupie. Znowu osiągnął 95m z dużym skokiem. Jednak to nie wystarczyło, aby poprawić naszą kondycję. Polacy ostatecznie zajęli 7. miejsce w wyścigu mieszanym w sobotę. Równa i konsekwentna forma Kubakiego i Kamila Stokesów, którzy dwukrotnie wylądowali prawie w tym samym miejscu, byłaby szczęśliwa.

W ostatniej zakładce zwycięstwo Norwegów potwierdził wspaniały Holver Eckner Granroot. Zika Zellar wypadła słabo, na drugim miejscu była Słowenia. Trzecie miejsce przypadło Austriakom, czwarte Japończykom, piąte Niemcom, szóstym Rosjanom, ósmym Francuzom i dziewiątym Rumunom.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *