Skoki narciarskie. Puchar Świata Oberstarp. Brutalna prawda Adama Masisa o skokach kobiet w Polsce

– Trudno nawet o tym mówić, ale na pewno trzeba coś z tym zrobić – Adam Mays nie będzie go krytykował, oceniając skoki kobiet w Polsce. Dyrektor reprezentacji sympatyzuje z trenerem reprezentacji kobiet Sukasem Kruskiem, ale podkreśla, że ​​oczekiwał od niego czegoś innego.

Na Normal Mountain żaden z „piano-cervonic” nie zakwalifikował się do finałowej serii. W konkursie drużynowym Polski zajęli siódme miejsce i szóste z pomocą Piotra Ii i Davida Kubakiego. To dotychczasowy rekord naszych skoczków na Mistrzostwach Świata w Oberstarp.

– To nie jest optymistyczne. Nasze dziewczyny wyróżniają się znacznie bardziej. Pomyślałem, że Łukasz Kruczek to bardzo zdeterminowany trener, który przyjedzie i poprowadzi tę dyscyplinę pieszo do Polski. Nie wiem, dlaczego tak jest, zastanawiała się Malice w wywiadzie dla dziennikarzy, że nie możemy tego przerwać.

– awansowała Anna Tuartos. Potrzebuje gratulacji, ponieważ wielu ludzi ma dla niej krzyż. To, co stało się z Kingą Rajtą, jest smutne. Nie wiem, skąd się bierze, czy to wina grudniowej jesieni nad Wisłą? W końcu był numerem jeden w naszej drużynie, a teraz jego skoki nie są dobre – ocenia reprezentatywny reżyser.

– Szczerze mówiąc, trudno o tym mówić. Po sezonie musimy usiąść i zastanowić się, co da się zrobić. Czy to jest powód treningu, czy nie jest tak wcześnie, żeby te dziewczyny skakały? Zdecydowanie musisz coś z tym zrobić. Z jednej strony współczuję trenerom, bo nie jest to łatwa praca, az drugiej strony musimy o to zapytać. Zainwestowano w to dużo pieniędzy, więc potrzebujemy trochę poprawy i na pewno tam będziemy – podkreśla Msza Święta.

READ  Spadek sprzedaży detalicznej w Polsce potwierdza słabość konsumpcji w II kw. | pstryknąć

Nasi trenerzy drużyn męskich, Michael Dollisel czy Rodek Idek, również pracowali już wcześniej ze skoczkami, wiedząc, że nie jest to łatwa współpraca, zwłaszcza ze względu na silne emocje. – Kobiety płaczą w szatni. Jeszcze trudniej wejść – mówi nasz Arcel z Wisły.

Zdaniem Kruska słabszym mężczyznom jest jeszcze łatwiej gonić liderów na kartach kobiet niż na męskich. – Jeśli na to popatrzę, zgodzę się, że to, co powiedział, jest słuszne – odpowiada Małysz.

W ciągu roku Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Celem było wyszkolenie co najmniej dwóch dziewczyn, co pozwoliłoby im rywalizować z najlepszymi mieszanymi drużynami w turnieju. Na razie musi to przejść długą drogę, a Chruszczow przyznaje, że czasami może uderzyć pięścią w stół.

– Dziwnie. Ponieważ znam go z zupełnie innej strony. Kiedy był trenerem reprezentacji Polski mężczyzn, zachowywał się inaczej. Kiedy usłyszałem oświadczenie zawodnika, że ​​trener musi jej odpowiadać, stanąłem za Chukasem i nie miałem wyboru. Nie powinno tak być. Ale teraz, jeśli Chukas mówi, że nie może być pewien siebie, to nie jest dobry znak – upiera się Masis.

– Aby znaleźć odpowiedzi na nasze pytania, będziesz musiał pokonać najsilniejsze narody, Austriaków, Norwegów czy Słoweńców, które odnoszą sukcesy w skokach narciarskich kobiet. Chcę z nimi porozmawiać o tym, jak rozwiązali swoje problemy. Z drugiej strony były zdecydowanie łatwiejsze, bo zaczęły się dużo wcześniej. Zaczęliśmy za późno. Wielokrotnie przypominałem o tym Prezydentowi – nie ukrywał tego czterokrotny mistrz świata. – Problem w tym, że po drodze zderzają się kobiety – dodaje.

Sprawdź to

Małysz zwraca uwagę, że zakładki ostatnio bardzo się zmieniły. – Najlepsi skoczkowie na świecie są prawie jak mężczyźni podczas zakładki. FIS przyznaje również, że istnieje ogromna przepaść między najlepszymi a resztą. Kilku zawodników na 120m i dwudziesty na 100m – mówi ze smutkiem nasz były najlepszy skoczek.

READ  Sue Schroeder z Core Dance sprowadza artystów z Polski na występy w Atlancie

Międzynarodowa Federacja Narciarska chce zobaczyć Puchar Świata w skokach narciarskich kobiet również w polskich zakładkach narciarskich. – Jeśli mamy takie gwiazdy jak Camille, David, Biotech czy Andrzej, lepiej zorganizować zawody, gdy są widzowie, gdy są sponsorzy. Inaczej jest w przypadku kobiet, które nie kwalifikują się do „30”. Trudno uzasadnić chęć zorganizowania takiego konkursu – Mays bezradnie wyciąga ręce.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *