Skoki narciarskie. Puchar Świata Oberstarp. Brutalna prawda Adama Masisa o skokach kobiet w Polsce

– Trudno nawet o tym mówić, ale na pewno trzeba coś z tym zrobić – Adam Mays nie będzie go krytykował, oceniając skoki kobiet w Polsce. Dyrektor reprezentacji sympatyzuje z trenerem reprezentacji kobiet Sukasem Kruskiem, ale podkreśla, że ​​oczekiwał od niego czegoś innego.

Na Normal Mountain żaden z „piano-cervonic” nie zakwalifikował się do finałowej serii. W konkursie drużynowym Polski zajęli siódme miejsce i szóste z pomocą Piotra Ii i Davida Kubakiego. To dotychczasowy rekord naszych skoczków na Mistrzostwach Świata w Oberstarp.

– To nie jest optymistyczne. Nasze dziewczyny wyróżniają się znacznie bardziej. Pomyślałem, że Łukasz Kruczek to bardzo zdeterminowany trener, który przyjedzie i poprowadzi tę dyscyplinę pieszo do Polski. Nie wiem, dlaczego tak jest, zastanawiała się Malice w wywiadzie dla dziennikarzy, że nie możemy tego przerwać.

– awansowała Anna Tuartos. Potrzebuje gratulacji, ponieważ wielu ludzi ma dla niej krzyż. To, co stało się z Kingą Rajtą, jest smutne. Nie wiem, skąd się bierze, czy to wina grudniowej jesieni nad Wisłą? W końcu był numerem jeden w naszej drużynie, a teraz jego skoki nie są dobre – ocenia reprezentatywny reżyser.

– Szczerze mówiąc, trudno o tym mówić. Po sezonie musimy usiąść i zastanowić się, co da się zrobić. Czy to jest powód treningu, czy nie jest tak wcześnie, żeby te dziewczyny skakały? Zdecydowanie musisz coś z tym zrobić. Z jednej strony współczuję trenerom, bo nie jest to łatwa praca, az drugiej strony musimy o to zapytać. Zainwestowano w to dużo pieniędzy, więc potrzebujemy trochę poprawy i na pewno tam będziemy – podkreśla Msza Święta.

Nasi trenerzy drużyn męskich, Michael Dollisel czy Rodek Idek, również pracowali już wcześniej ze skoczkami, wiedząc, że nie jest to łatwa współpraca, zwłaszcza ze względu na silne emocje. – Kobiety płaczą w szatni. Jeszcze trudniej wejść – mówi nasz Arcel z Wisły.

Zdaniem Kruska słabszym mężczyznom jest jeszcze łatwiej gonić liderów na kartach kobiet niż na męskich. – Jeśli na to popatrzę, zgodzę się, że to, co powiedział, jest słuszne – odpowiada Małysz.

W ciągu roku Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Celem było wyszkolenie co najmniej dwóch dziewczyn, co pozwoliłoby im rywalizować z najlepszymi mieszanymi drużynami w turnieju. Na razie musi to przejść długą drogę, a Chruszczow przyznaje, że czasami może uderzyć pięścią w stół.

– Dziwnie. Ponieważ znam go z zupełnie innej strony. Kiedy był trenerem reprezentacji Polski mężczyzn, zachowywał się inaczej. Kiedy usłyszałem oświadczenie zawodnika, że ​​trener musi jej odpowiadać, stanąłem za Chukasem i nie miałem wyboru. Nie powinno tak być. Ale teraz, jeśli Chukas mówi, że nie może być pewien siebie, to nie jest dobry znak – upiera się Masis.

– Aby znaleźć odpowiedzi na nasze pytania, będziesz musiał pokonać najsilniejsze narody, Austriaków, Norwegów czy Słoweńców, które odnoszą sukcesy w skokach narciarskich kobiet. Chcę z nimi porozmawiać o tym, jak rozwiązali swoje problemy. Z drugiej strony były zdecydowanie łatwiejsze, bo zaczęły się dużo wcześniej. Zaczęliśmy za późno. Wielokrotnie przypominałem o tym Prezydentowi – nie ukrywał tego czterokrotny mistrz świata. – Problem w tym, że po drodze zderzają się kobiety – dodaje.

Sprawdź to

Małysz zwraca uwagę, że zakładki ostatnio bardzo się zmieniły. – Najlepsi skoczkowie na świecie są prawie jak mężczyźni podczas zakładki. FIS przyznaje również, że istnieje ogromna przepaść między najlepszymi a resztą. Kilku zawodników na 120m i dwudziesty na 100m – mówi ze smutkiem nasz były najlepszy skoczek.

Międzynarodowa Federacja Narciarska chce zobaczyć Puchar Świata w skokach narciarskich kobiet również w polskich zakładkach narciarskich. – Jeśli mamy takie gwiazdy jak Camille, David, Biotech czy Andrzej, lepiej zorganizować zawody, gdy są widzowie, gdy są sponsorzy. Inaczej jest w przypadku kobiet, które nie kwalifikują się do „30”. Trudno uzasadnić chęć zorganizowania takiego konkursu – Mays bezradnie wyciąga ręce.

READ  Electromobility Poland przełożyło produkcję pierwszego modelu na 2025 rok

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top