Silne trzęsienie ziemi wstrząsa wybrzeżem Ekwadoru, zabijając co najmniej cztery osoby

Aktualizacja: 13:00

Potężne trzęsienie ziemi nawiedziło w sobotę obszar wokół drugiego co do wielkości miasta Ekwadoru, zabijając co najmniej cztery osoby, niszcząc domy i budynki oraz wysyłając przerażonych mieszkańców na ulice.

USGS zgłosiło trzęsienie ziemi o sile 6,7 w skali Richtera w nadmorskim regionie Guayas. Centrum znajdowało się około 80 kilometrów na południe od miasta Guayaquil, które ma obszar metra liczący ponad 3 miliony ludzi.

Prezydent Guillermo Lasso napisał na Twitterze wiadomość, w której prosi mieszkańców o zachowanie spokoju.

Agencja reagowania kryzysowego w kraju Ameryki Południowej, Sekretariat ds. Zarządzania Ryzykiem, zgłosiła jedną śmierć w andyjskiej społeczności Cuenca. Ofiara była pasażerem samochodu uwięzionego pod gruzami domu. Agencja poinformowała, że ​​trzy inne osoby zginęły w nadmorskim stanie El Oro.

W Guayaquil, około 270 kilometrów na południowy zachód od stolicy, Quito, władze zgłosiły pęknięcia w budynkach i domach, a także zawalone ściany. Władze nakazały zamknięcie trzech tuneli dla pojazdów.

Filmy udostępnione w mediach społecznościowych pokazują ludzi zgromadzonych na ulicach Guayaquil i pobliskich społeczności. Ludzie zgłaszali spadające przedmioty w swoich domach.

Jeden film opublikowany w Internecie pokazał trzech prezenterów paradujących ze swojego biurka w studio, podczas gdy zestaw się trząsł. Początkowo próbują odrzucić to jako zwykłe trzęsienie ziemi, ale szybko uciekają przed kamerą. Jeden ze spikerów zauważył, że program będzie miał przerwę reklamową, podczas gdy inny powtórzył: „O mój Boże, mój Boże”.

Dok zatonął w mieście Machala. Trzęsienie ziemi było również odczuwalne w północnym Peru.


Oryginał: 11:30

Silne trzęsienie ziemi wstrząsnęło Ekwadorem w sobotę, ale nie było natychmiastowych wiadomości o poważnych zniszczeniach lub obrażeniach.

US Geological Survey poinformowało o trzęsieniu ziemi o sile 6,8 stopnia w skali Richtera w nadmorskim regionie Guayas. Centrum znajdowało się około 80 kilometrów na południe od Guayaquil, drugiego co do wielkości miasta Ekwadoru.

READ  Rynki ropy mogą w tym tygodniu stanąć w obliczu zagłady

Filmy udostępnione w mediach społecznościowych pokazują ludzi gromadzących się na ulicach Guayaquil i pobliskich społeczności. Ludzie zgłaszali spadające przedmioty w swoich domach w Guayaquil, które jest zakotwiczone w obszarze metropolitalnym liczącym ponad 3 miliony ludzi, 270 kilometrów na południowy zachód od stolicy, Quito.

Trzęsienie ziemi było również odczuwalne w północnym Peru.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top