Sekretarz Sił Powietrznych John Roth, szef operacji kosmicznych generał John Raymond odwiedza stację sił kosmicznych Cape Canaveral

NASA i kosmiczne wiadomości

Pełniący obowiązki sekretarza sił powietrznych, John B. Ruth i szef operacji kosmicznych, generał John W. „Jay” Raymond, odwiedzili w zeszłym tygodniu stację kosmiczną Cape Canaveral na Florydzie. (Zdjęcie Sił Kosmicznych USA)

Hrabstwo Brevard • Cape Canaveral, Floryda – pełniący obowiązki Sekretarza Sił Powietrznych John B. Ruth i szef operacji kosmicznych, generał John W. „Jay” Raymond, odwiedzili stację kosmiczną Cape Canaveral na Florydzie w zeszłym tygodniu.

Podczas wizyty Ruth i Raymond zwiedzili Centrum Operacyjne Morel, Centrum Operacji Lotów Kosmicznych Atlas (ASOC) oraz Centrum Przetwarzania Operacji Lotów Kosmicznych.

„Strażnicy Sił Kosmicznych USA i nasze systemy kosmiczne są tak ważne dla obrony ojczyzny, globalnych operacji z partnerami i sojusznikami oraz wielu udogodnień, które stały się naturalne dla amerykańskiego stylu życia” – powiedział Roth.

Jednym z celów wizyty Rutha i Raymonda było poinformowanie przywódców Kongresu o Siłach Kosmicznych Stanów Zjednoczonych i ich misjach. W wycieczce uczestniczyli członkowie Izby Reprezentantów, w tym kilku członków Komitetu Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów.

Wcześniej znany jako Space Wing Delta 45 (SLD 45), Space Launch Delta obsługuje Eastern Range i ma na celu zapewnienie wsparcia startowego na żądanie partnerom komercyjnym i DoD. SLD 45 robi to, dostarczając partnerom startowym analizę pogody, zapewnienie misji, radar i sprzęt wspomagający zasięg operacyjny.

Generał John W. Jay Raymond, szef operacji kosmicznych, odszedł, rozmawia z dziekanem. Generał Stephen Purdy, dowódca startu kosmicznego Delta 45, na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral na Florydzie, 17 maja 2021 r. Podczas swojej wizyty Raymond zwiedził kilka obiektów w CCSFS i spotkał pilotów i strażników, którzy wspierają starty kosmiczne. (Zdjęcie z US Space Corps przez pilota pierwszej klasy Thomasa Superga)

W ciągu ostatniego roku wsparcie to umożliwiło kilka udanych startów, w tym trzeci załogowy lot kosmiczny w ciągu niecałego roku.

„Jestem wdzięczny za wsparcie członków Kongresu, którzy dołączyli do nas i ich chęć dowiedzenia się więcej o siłach kosmicznych i Strażnikach, którzy w końcu będą bronić Wysokiej Ziemi” – powiedział Roth. „Naród podejmuje wysiłki, aby ulepszyć naszą strukturę obrony kosmicznej i powstrzymać konflikt w kosmosie z pozycji siły”.

Podczas wycieczki po ASOC United Launch Alliance, dygnitarze dowiedzieli się o pocisku Atlas 5 i planie wystrzelenia piątego satelity synchronicznego w podczerwieni w USA w dniu 18 maja.

Satelita wzmocni konstelację zapewniającą globalne strategiczne zdolności ostrzegania o rakietach przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przyczyniające się do obrony narodowej.

READ  Czwarty co do wielkości księżyc Jowisza może zawierać kieszenie życiodajnej wody

W styczniu 2020 roku SBIRS wykrył 16 pocisków balistycznych wystrzelonych z Iranu w kierunku dwóch amerykańskich obiektów w Iraku.

Wspominając to wydarzenie, Raymond powiedział: „Ostrzeżenie o rakietach dostarczone przez Guardians pozwoliło amerykańskim służbom i partnerom koalicyjnym na szukanie schronienia, zmniejszyło ryzyko ofiar i ostatecznie uratowało życie.

Ruth i Raymond zakończyli swoją wizytę podziękowaniem pilotom i opiekunom za wszystko, co robią dla wsparcia Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

„Zabezpieczony dostęp do przestrzeni kosmicznej jest żywotnym interesem narodowym”, powiedział Raymond, „Wspiera nasze bezpieczeństwo i dobrobyt gospodarczy”. „Nie mógłbym być bardziej dumny z zespołu Space Launch Delta 45!”

Kliknij tutaj, aby zobaczyć wiadomości z Brevard County

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *