Sędzia umożliwia mediom Trumpa przeprowadzenie głosowania w sprawie fuzji

Sędzia umożliwia mediom Trumpa przeprowadzenie głosowania w sprawie fuzji

(Bloomberg) – Sędzia ze stanu Delaware nie będzie stał na przeszkodzie głosowaniu akcjonariuszy, które odbędzie się 22 marca w sprawie fuzji Trump Media and Technology Group, która mogłaby zapewnić byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi nieoczekiwany zysk w wysokości 4 miliardów dolarów.

Najczęściej czytane w serwisie Bloomberg

Sędzia okręgowy w Delaware Sam Glasscock powiedział w sobotę, że nie będzie opóźniał głosowania w związku ze skargami współzałożycieli Trump Media, Andy'ego Letinsky'ego i Wesa Mossa, że ​​były prezydent stara się rozwodnić ich 8,6% udziałów w spółce w ramach fuzji. .

Letinsky i Moss – byli uczestnicy programu telewizyjnego Trumpa „The Apprentice”, którzy dołączyli do niego, tworząc Trump Media – twierdzą, że były prezydent chce zwiększyć liczbę udziałów w Trump Media, aby zmniejszyć ich udziały i potencjalnie zarobić miliardy na spłatę odszkodowań prawnych. Zaprowiantowanie.

Glasscock odmówił zorganizowania przesłuchania w sprawie kwestionowanej fuzji przed głosowaniem 22 marca, ponieważ gdyby Trump zgodził się umieścić dodatkowe akcje na rachunku powierniczym w trakcie sporu, „być może cała sprawa by się zakończyła” – zauważył w rozmowie na Zoomie.

Urzędnicy Digital World Acquisition Corp. zgodzili się z tym. Spółka czekowa in blanco, która ma być gospodarzem głosowania – już w sprawie gwarancji akcji jest kwestionowana w odrębnym pozwie wniesionym przez ARC Global Investments II Patricka Orlando. ARC w swoim pozwie zakwestionowała proponowany kurs konwersji pakietu założycielskiego, argumentując, że powinna otrzymać więcej udziałów w połączonej spółce. Orlando jest byłym dyrektorem generalnym Digital World.

Lori Weil, sędzia prowadząca sprawę, na początku tego tygodnia odrzuciła wniosek o przyspieszenie sprawy, powołując się na zabezpieczenia.

Przeczytaj więcej: Trump Media SPAC omija przeszkody prawne na drodze do głosowania w sprawie fuzji spółek

W tym roku akcje spółek cyfrowych poszybowały w górę, a udziały Trumpa wyceniane są na miliardy dolarów, przynajmniej na papierze. To potencjalna finansowa łódź ratunkowa dla byłego prezydenta, któremu grożą wielomilionowe wyroki sądowe w związku z pozwem stanu Nowy Jork dotyczącym fałszywych wycen jego aktywów oraz pozwem felietonisty E. Jeana Carrolla w związku z oświadczeniami Trumpa w związku z jej zarzutami dotyczącymi napaści na tle seksualnym jego. Ha. W piątek Trump wpłacił w tej sprawie obligacje o wartości prawie 92 milionów dolarów.

READ  Ogromny czynsz maksymalizuje iskrę rzecznictwa

Sprawa wniesiona przez Letinsky'ego i Mossa to United Atlantic Ventures przeciwko Trump Media, 2024-0184, Delaware Chancery Court (Georgetown).

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

©2024 Bloomberg L.P

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *