Scenariusz snów A24 to kalejdoskopowa opowieść o naszej obsesji na punkcie wirusowej sławy

Scenariusz snów A24 to kalejdoskopowa opowieść o naszej obsesji na punkcie wirusowej sławy

Na rozprzestrzenianie się sensacji wirusowych wpływa tak wiele różnych czynników, że może być trudno wskazać, co w ogóle sprawiło, że ludzie za nimi stojący byli tak interesujący. Ale w Scenariusz marzeńnowej czarnej komedii A24 autorstwa scenarzysty i reżysera Christophera Burghleya, nie ma wątpliwości, dlaczego wszyscy mają obsesję na punkcie najsłynniejszej osoby na świecie, a ta przejrzystość uwydatnia pewne głęboko niepokojące prawdy o naszej obecnej epoce relacji paraspołecznych.

Akcja filmu rozgrywa się w zwyczajnym świecie, w którym nauczyciele muszą błagać uczniów, aby zwrócili uwagę, a mnóstwo specjalistów od public relations ciężko pracuje, aby ludzie myśleli tylko o markach. Scenariusz marzeń Film opowiada historię Paula Matthewsa (Nicolas Cage), profesora biologii ewolucyjnej, który – jak wielu zwykłych mężczyzn w średnim wieku – czuje się tak, jakby był w życiu źle traktowany. Żona Paula, Janet (Julianne Nicholson) oraz ich młode córki Sophie (Lily Bird) i Hannah (Jessica Clement) kochają go i z różnym stopniem zainteresowania śledzą jego badania nad zachowaniem mrówek.

Chociaż nie są tak entuzjastycznie nastawieni jak sam Paul, jego rodzina nadal jest z niego dumna, że ​​napisał książkę opartą na swoich badaniach. Ale kiedy książka Paula debiutuje bez żadnych fanfar, nie może powstrzymać się od zastanowienia się, czy marnuje swoje życie – strach ten potęguje sposób, w jaki wielu ludzi wokół Paula, takich jak jego koledzy Brett (Tim Meadows) i Richard (Dylan Baker), traktuj go jak… Niezapomnianego, a nie kogoś, kto ma własne myśli i uczucia.

Bez względu na to, jak bardzo Paul się stara, nie może sprawić, by rówieśnicy postrzegali go jako kogoś więcej niż drugoplanową osobę w ich bieżących historiach. Kiedy jednak ludzie na całym świecie, którzy nigdy wcześniej nie widzieli, nie widzieli ani nawet o Paulu nie słyszeli, w niewytłumaczalny sposób zaczynają mieć szokująco wyraziste sny z jego udziałem, staje się on globalnym fenomenem i rodzajem celebryty, o którym opinia publiczna chce wiedzieć wszystko.

READ  Gitarzysta Eric Clapton mówi, że odwoła występy w miejscach, w których się znajdują, prosząc o szczepienia Nowości

Scenariusz marzeń Rozpoczyna się i często przedstawia się jako absurdalna komedia, która celowo wykorzystuje status Cage’a w świecie rzeczywistym jako ekscentrycznego bohatera kina ludowego. Paul jest ekscentryczną osobą, która ma skłonność do dziwnych wybuchów nieodpowiedniego śmiechu w życiu każdego człowieka, ale na początku nie ma o czym pisać. Nawet kiedy zaczyna pojawiać się w snach nieznajomych, Paul rzadko robi coś specjalnego poza byciem tam, odizolowanym i nieświadomym tego, jak dziwne rzeczy dzieją się wokół niego.

W miarę jak nocne sny Paula stawały się coraz bardziej powszechne, coraz więcej ludzi miało wrażenie, że go widziało gdzieś W coś, Ponieważ oni mają. To więcej niż wystarczy, aby marki pukały do ​​drzwi Paula i oferowały mu smak uznania, którego tak desperacko pragnie.

Scenariusz marzeń Format zmienia się dramatycznie wraz z każdą z fantastycznych sekwencji snów, którym Paul przygląda się, gdy ludzie radzą sobie z wszelkiego rodzaju bagażem mentalnym. Dla niektórych powtarzające się sny przypominają przebłyski filmów o katastrofach naturalnych, dla innych przypominają raczej science fiction lub thrillery. Jedyne, co ich łączy, to marzenie Paula, który zawsze obserwuje, ale rzadko robi coś godnego uwagi – szczegół, który głęboko niepokoi prawdziwego Paula. Ale pomimo wielu pytań, jakie powinno rodzić zjawisko zbiorowego snu, tak niewielu ludzi ma ochotę je zadać, ponieważ są zbyt zajęci ekscytacją ważniejszą chwilą.

W Paulu – prostym człowieku o dobrych intencjach, cieszącym się reputacją jedynego wdzięku – widać przebłyski całkowitego entuzjazmu, do jakiego zdolny jest Cage. To zapowiada mroczny i cudowny zwrot filmu, który nadchodzi, gdy ludzkie sny przedstawiające profesora zaczynają zamieniać się w brutalne koszmary.

Najciekawsze w filmie przejawy zagrożeń, jakie stwarza wirusowa sława, nie mają charakteru ognistych tyrad rozgoryczonego Paula ani obaw wyrażanych przez jego bliskich. zamiast, Scenariusz marzeń Podkreśla tę ideę, przedstawiając społeczeństwo tak zajęte relacjami paraspołecznymi, że nikt nie przestaje myśleć o tym, co tak naprawdę ktoś z tego zyskuje.

READ  Dax Harwood najwyraźniej atakuje AEW zamiast Snuba, recenzenta z końca dekady

Nawet jeśli zwiększysz współczynnik głupoty, Scenariusz marzeńSzalone zwroty akcji zawsze wydają się całkiem rozsądnymi domysłami na temat reakcji świata, jeśli przypadkowe zdarzenia zaczną nawiedzać naszą zbiorową podświadomość. Jest to równie niepokojące, jak niepokojące – podwójnie dlatego, że w swej istocie jest to nadal komedia – a ta zawrotna kombinacja prawdopodobnie sprawi, że po obejrzeniu nie będziesz chciał robić nic innego, jak tylko porozmawiać o filmie.

Scenariusz marzeń W obsadzie są także Michael Cera, Dylan Gilula, David Klein, Kara Volchoff, Noah Centineo i Amber Midthunder. Film jest już w kinach.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *