Samsung był krytykowany za „klonowanie” produktów Apple po wydarzeniu Galaxy Unpacked

Samsung był krytykowany za „klonowanie” produktów Apple po wydarzeniu Galaxy Unpacked

Mówią, że naśladownictwo to najszczersza forma pochlebstwa, ale wiele serwisów technologicznych, YouTuberów, a nawet niektórzy fani Samsunga uważają, że gigant elektroniki użytkowej tym razem posunął się za daleko z imitacją.

W środę Samsung miał mocny hit Wydarzenie Galaxy Unpacked Firma zaprezentowała grupę nowych produktów obejmującą smartfony, inteligentne zegarki i słuchawki. Samsung ogłosił także zupełnie nową linię urządzeń do noszenia dbających o zdrowie – Samsung Galaxy Ring.

Zobacz też:

Wszystko, co ogłoszono na Unpacked 2024, w tym Samsung Galaxy Ring, Galaxy Watch Ultra i nie tylko

Jednak ci, którzy oglądali wydarzenie za pośrednictwem transmisji na żywo, nie mogli nie zauważyć, że niektóre z prezentowanych nowości wyglądały trochę jak produkty Apple.

Krytyka „Samsunga” za „kopiowanie” „Apple”

Użytkownicy mediów społecznościowych wypowiadali się krytycznie na temat produktów zaprezentowanych na tegorocznej edycji Unpacked, narzekając np. na brak merytorycznych aktualizacji w nowym Samsungu Galaxy Z Fold 6.

Jednak wspólnym wątkiem różnych analiz przeprowadzonych zarówno przez konsumentów, recenzentów, jak i dziennikarzy jest to, że Samsung wydaje się próbować „klonować” produkty Apple.

„Dziś był wielki dzień dla Samsunga” Powiedział „Watch Ultra to najbardziej bezwstydna wersja produktu Apple od dłuższego czasu i do tego brzydka” – mówi Quinn Nelson, właściciel kanału z recenzjami technologii Snazzy Labs, który ma ponad milion subskrybentów.

„Poczekaj, robi się coraz bardziej niegrzecznie” – kontynuował twórca YouTube za pośrednictwem swojego konta X @SnazzyLabs. „Buds3 i Buds3 Pro to dokładne kopie AirPods”.

Mierzalna prędkość światła

Nelson ma na myśli nowy smartwatch Samsunga Galaxy Watch Ultra i nową linię słuchawek dousznych Galaxy Buds 3. Wydaje się jasne, że Samsung wypuścił te dwa produkty, aby konkurować z linią Apple Watch Ultra i Apple Airpods. Jednak dla wielu podobieństwa między nimi wykraczają poza konkurencję i obejmują terytorium „imitacji”.

„kopiuj i wklej,” Zostało opublikowane Konto Apple Hub włączone

Mając na uwadze obraz łączący smartwatch Samsunga i słuchawki Apple, trudno zaprzeczyć, jak wiele Samsung pożycza od Apple’a. Oprócz tego, że nowy Galaxy Watch Ultra firmy Samsung wygląda na inspirowany systemem nazewnictwa Apple, ma niemal identyczny pasek do zegarka.

Swoje niezadowolenie wyrażają nie tylko użytkownicy mediów społecznościowych i twórcy treści. Serwisy informacyjne, takie jak The Verge i Business Insider, również skrytykowały Samsunga za kopiowanie Apple.

„Nowy zegarek i słuchawki douszne Samsunga „Ultra” to bezwstydna imitacja Apple” – czytamy w nagłówku jednej z gazet. Interesuje się handlem.

Krawędź stan„Nowe słuchawki Galaxy Buds firmy Samsung są wyraźnym klonem słuchawek AirPod zarówno pod względem formy, jak i funkcjonalności” – skupił się na nowych słuchawkach Galaxy Buds 3 firmy Samsung i skrytykował firmę Samsung za „precyzyjną konstrukcję douszną” na rzecz nóżek bardziej przypominających słuchawki Airpods.

Podczas wydarzenia Galaxy Unpacked Samsung ujawnił większą liczbę wersji urządzeń Apple. Produkowany przez firmę składany smartfon należy do własnej kategorii produktów, kategorii, dla której Apple nie zaprezentował jeszcze żadnego produktu. Niestety, nowy smartwatch i słuchawki Samsunga są do siebie tak uderzająco podobne, że wielu skupia się na tym podczas wydarzenia.

„Widzenie, jak Samsung wypuszcza kilka podróbek Apple, jest bardzo rozczarowujące”. książki Andrew O’Hara z Apple Insider mówi o

Z tą oceną trudno polemizować.

READ  Asmongold twierdzi, że został „zwolniony” przez twórców Redfall po tym, jak nazwał grę „nudną, pozbawioną fantazji strzelanką”

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *