Rzeszów. Podczas wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Projekt zarządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie nowych wyborów. Kandydaci komentują

Zgodnie z projektem dyrektywy premiera o przeprowadzeniu przedterminowych wyborów na prezydenta Russo, głosowanie odbędzie się 13 czerwca, a nie 9 maja. W rezultacie kalendarz wyborów nieco się zmieni. Kandydaci odnieśli się do przesunięcia terminu wyborów.

Oglądaj TVN24 w Internecie w TVN24

Wybory prezydenckie w Russo zaplanowano na 9 maja. Główny inspektor sanitarny zalecił jednak odłożenie go do drugiej dekady czerwca. „Trzeba liczyć się ze zmieniającą się dynamicznie sytuacją i zwiększonym ryzykiem zachorowań” – wyjaśnił GIS.

Czytaj więcej: GIS zaleca odłożenie „wszystkich działań wyborczych”, a także w Russo. Premier zdecyduje

Wybory odbędą się 13 czerwca

W poniedziałek na stronie Rządowego Centrum Prawa ukazał się projekt rozporządzenia premiera, zastępującego wcześniejszy regulamin wyborów prezydenckich Russo. Projekt jest konsultowany z RCL i Państwową Komisją Wyborczą.

Rzecznik rządu Piotr M ல்ல ller powiedział, że decyzja o przeprowadzce ze względu na zaraźliwość terminu wyborów zostanie podjęta do środy.

Główna zmiana dotyczy daty głosowania. Zgodnie z planem Wybory odbędą się 13 czerwca w godzinach 7-21.

RzeszówDerek Telmanovich / PAP

Zmiany związane z procesem wyborczym

W związku z tym przesunięte zostaną również inne terminy związane z rozpoczęciem procesu wyborczego.

Złożenie wniosków o ustanowienie pełnomocnictwa do głosowania wyborców niepełnosprawnych oraz najpóźniejsze przyjęcie do głosowania wyborców, którzy ukończyli 60 lat w dniu wyborów Do 4 czerwca.

Wyborcy mogą zgłaszać się do elektoratu w celu wpisania ich do rejestru wyborców w wybranym okręgu wyborczym w mieście oraz podlegających obowiązkowi segregacji, izolacji lub segregacji w dniu wyborów. Do 8 czerwca.

RzeszówShutterstock

Kampania wyborcza dobiegnie końca 11 czerwca 24Nastąpi przekazanie listy wyborców szefom właściwych Komisji Wyborczych 12. czerwca.

Projekt zarządzenia Prezesa Rady Ministrów Zmiana zarządzenia w przedterminowych wyborach Prezydenta Miasta Rzeszowa

Czytaj więcej: „Pice zastanawia się, jak odłożyć swoją porażkę”

Rzeszów Kandydaci na prezydenta

Kandydatów na prezydenta Rzeszowa prowadzi Conrad Bijosek (współkandydat Sojuszu Obywatelskiego, Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polskiego Stronnictwa Ludowego 2050 Szymon Hołownia), zwolennik prawa i sprawiedliwości, kandydat Podkarpia சி i Voyote Eva Leniard, Solidarna Bolko i wiceminister Markin Vortech oraz członek Konfederacji Grescors Brown.

READ  John Bachovich przed historyczną wojną. „Wszyscy czekamy na słynną polską potęgę”

Physosec: To w żaden sposób nas nie popycha. Jeśli mamy wygrać, wygramy za miesiąc

Conrad Bijosek w rozmowie z TVN24 skomentował zmianę terminu wyborów. – To, co myśleliśmy, stało się dziś rano, Apel do rządu o umożliwienie mieszkańcom Rzeszowa wyboru gospodarza w odpowiednim czasie. W żaden sposób nas to nie popycha. Powiedział, że jeśli chcemy wygrać, wygramy za miesiąc.

– Z drugiej strony nie sądzę, by Rosjanie dobrze przyjęli te informacje, bo pojawiły się one niedługo po referendum, co jednoznacznie wskazuje, że kandydaci obozu rządzącego zgłębiają problematykę. Narzucając to dziś pod koniec, myślę, że mieszkańcy Russo będą mieli poważne obawy o to, czy są one zaraźliwe, czy też te wybory zaczną mieć problemy z uczciwością – miasto dodało jednego z kandydatów na burmistrza.

W niedzielę Radio Jet opublikowało sondaż przeprowadzony przez IPRS w pierwszej turze wyborów w Russo. Dla niego jest zdecydowanie w czołówce Conrad Fijosek (41,9 procent). Za nim uplasowali się Eva Leniard (24 proc.), Markin Warchos (16,6 proc.) I Greyhors Bron z 11,2 proc.

Conrad Bijosek: Jeśli chcemy wygrać, to po miesiącu wygramyTVN24

Tulkiewicz: United Wright boi się wyborów

Popierająca Fijozka liderka Gdańska Alexandra Tulkievich oceniła, że ​​„dobry kandydat nic nie da wygrać”. „Będzie więcej czasu na przekonanie mieszkańców Rzeszowa i Rzeszowa” – powiedział. „Myślę, że United Wright, coraz mniej zjednoczony, jest onieśmielony wyborami” – dodał.

Tulkiewicz: United Wright boi się wyborówTVN24

Leniard: Zdrowie i życie rzeszowian jest bardzo ważne

„Życie i zdrowie mieszkańców naszego miasta jest bardzo ważne” – powiedziała Wódka Eva Leniard z Podcorpace. – Myślę, że to przekonanie łączy wszystkich kandydatów na prezydenta Rzeszowa. Mam nadzieję, że zmniejszy się liczba epidemii i liczba chorych na COVID-19 w szpitalach, co pozwoli na bezpieczne przeprowadzenie wyborów w wyznaczonym przez premiera terminie – dodał.

READ  Reprezentacje Polski i Serbii są obecne w Pucharze ATP, według Canberra Times

WARCHO: Wykorzystam ten czas, aby jeszcze bardziej podkreślić, czym moja oferta różni się od innych konkurentów

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchos powiedział, że miasto potrzebuje prezydenta. – Chcę żeby wybory przebiegły szybko, ale z drugiej strony cieszę się, bo ten czas wykorzystam na dalsze podkreślenie, czym moja oferta różni się od innych konkurentów – powiedział.

Pracownik oddziału Crescors: Rząd Warszawy próbuje manipulować wyborami

Z kolei rzecznik sztabu wyborczego Crescors Fran தேர்தல் ois Jacek Avicca powiedział, że warszawski rząd „próbuje manipulować wyborami”.

– Ta decyzja o przesunięciu terminu to kpina z wyborców, mieszkańców Russo. Rząd nie traktuje poważnie tych, którzy wiedzieli, że wybory odbędą się 9 maja. To dziwna decyzja – mówi więka.

Kluczowe źródło zdjęć: Derek Telmanovich / PAP

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *