Rynek domów mieszkalnych, aby zobaczyć niższe ceny: Royal Lepage

Rynek domów mieszkalnych, aby zobaczyć niższe ceny: Royal Lepage

Niedawny raport Royal LePage przewiduje spadek cen domków i domków w Kanadzie w tym roku, ponieważ popyt spada z powodu niepewności gospodarczej i niższych zasobów mieszkaniowych.

Raport nieruchomości rekreacyjnych dla Lepage, Wydany we wtorekoczekuje, że całkowita cena domu jednorodzinnego na kanadyjskim rynku mieszkaniowym rekreacyjnym spadnie w tym roku o 4,5 procent do 592 005 USD w porównaniu z 2022 r.

Całkowita cena domów w Royal LePage jest oparta na średnich cenach, w tym domów jednorodzinnych, domów jednorodzinnych nad wodą i standardowych domów wielorodzinnych.

„Pomimo niewielkiego spadku spodziewanego w tym roku, po dwóch latach dwucyfrowych wzrostów cen na rynku nieruchomości rekreacyjnych w kraju, łączna cena krajowa będzie nadal o ponad 32 procent wyższa niż w 2020 roku” – czytamy w raporcie.

Podczas gdy Quebec i Ontario odnotują największe roczne spadki cen, odpowiednio o osiem i pięć procent, raport przedstawia obiecujące perspektywy dla Alberty.

Województwo ma być jedynym regionem w kraju, w którym ceny mieszkań rekreacyjnych wzrosną w tym roku o 0,5 proc.

Wszystko to dzieje się po tym, jak całkowita cena wzrosła o 11,7 procent rok do roku do 619 900 USD w 2022 r., czytamy w raporcie. W 2021 roku ceny wzrosły o 26,6 proc. rok do roku.

„Po dwóch latach całorocznej konkurencji kanadyjskie rynki nieruchomości rekreacyjnych zwolniły i powróciły do ​​tradycyjnych sezonowych wzorców sprzedaży” – cytuje w raporcie prezes i dyrektor generalny Royal LePage, Phil Soper.

Sober mówi, że podwyżki stóp procentowych mają mniejszy wpływ na domy rekreacyjne, ponieważ kupujący wydają więcej pieniędzy i pożyczają mniej. Na początku tego miesiąca Bank of Canada ogłosił, że utrzyma stopy procentowe na poziomie 4,5 procent po ciągłych podwyżkach od marca 2022 r.

Jednak ogólna inflacja konsumencka i niedobory zapasów „zmniejszyły aktywność sprzedażową”, podczas gdy nabywcy domów rekreacyjnych mają zwykle „korzyść czasową” w znalezieniu odpowiedniej nieruchomości, mówi. „Nazywamy to potrzebą kontra potrzeba”.

READ  Ten radny miejski jeździ całe lato bez zakupu benzyny

Całe życie domowe traci swój „romantyczny blask”

Internetowa ankieta przeprowadzona wśród 202 pośredników nieruchomości rekreacyjnych i przedstawicieli handlowych Royal LePage, przeprowadzona między 1 a 18 marca, wykazała, że ​​57 procent z nich zgłosiło niższe zapasy w porównaniu z rokiem poprzednim.

W porównaniu do czasów przed pandemią więcej – 65 procent – ​​twierdzi, że jest mniej zapasów.

„Podczas gdy zmniejszające się zapasy stanowią wyzwanie dla kupujących szukających prywatnej kabiny lub kabiny nad jeziorem, jednoczesny spadek popytu doprowadził do powrotu do bardziej normalnych warunków rynkowych” – czytamy w raporcie.

W tym samym badaniu przyjrzano się również przypadkom, w których ludzie przeprowadzali się i mieszkali w swoich nieruchomościach rekreacyjnych w pełnym wymiarze godzin podczas pandemii COVID-19.

Dwadzieścia osiem procent ankietowanych stwierdziło, że trend powracania ludzi do obszarów miejskich lub podmiejskich po przeprowadzce jest „dość powszechny”.

Jednak 56 procent określiło to jako rzadkie na ich rynku.

Ankietowani w Atlantic Canada najprawdopodobniej, 46 procent, twierdzili, że ten trend stał się dość popularny.

„Podczas pandemii, kiedy biura są zamknięte, a pracownicy pracują z domu, Kanadyjczycy odkrywają, że nieruchomości rekreacyjne mogą pełnić funkcję głównego miejsca zamieszkania, z wyłączeniem zysków kapitałowych” – powiedział Sober.

„Dzięki szybkiemu internetowi, który jest teraz łatwo dostępny na wielu rynkach wiejskich, rodziny gromadzą się na terenach rekreacyjnych, aby stworzyć dodatkową przestrzeń między sobą a sąsiadami i skorzystać z natury; zwłaszcza, gdy obiekty kulturalne i sportowe, sklepy i restauracje są zamknięte w miastach .

„Wiele metropolitalnych firm wymaga obecnie od pracowników przebywania w biurze co najmniej kilka dni w tygodniu, co utrudnia dojazdy do pracy na duże odległości. Dla wielu życie w domku na pełny etat straciło swój romantyczny blask, co oznacza, że ​​wróciliśmy do oglądania domek, chata i chata jako wakacje Weekendowa i letnia ucieczka od miejskiego życia.

READ  Dlaczego Mike Da Pratt zbojkotował oświadczenie premiera Algomy Steele?

metodologia


Royal LePage Recreational Property Report zbiera informacje, dane i prognozy z 50 rynków. Dane o medianie cen zostały opracowane i przeanalizowane przez Royal LePage za okres od 1 stycznia 2022 r., 31 grudnia 2022 r., 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. Dane zostały pozyskane za pośrednictwem domów maklerskich i samorządów lokalnych w każdym z badanych obszarów. Całkowita cena domu w Royal LePage jest oparta na modelu ważonym przy użyciu średnich cen. Dostępność danych zależy od limitu transakcji i dostępności danych regionalnych przy użyciu standardowych typów mieszkań w raporcie. Ogólne ceny mogą ulec zmianie w porównaniu z poprzednimi raportami ze względu na zmianę liczby uczestniczących regionów.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *