Rynek domów mieszkalnych, aby zobaczyć niższe ceny: Royal Lepage

Rynek domów mieszkalnych, aby zobaczyć niższe ceny: Royal Lepage

Niedawny raport Royal LePage przewiduje spadek cen domków i domków w Kanadzie w tym roku, ponieważ popyt spada z powodu niepewności gospodarczej i niższych zasobów mieszkaniowych.

Raport nieruchomości rekreacyjnych dla Lepage, Wydany we wtorekoczekuje, że całkowita cena domu jednorodzinnego na kanadyjskim rynku mieszkaniowym rekreacyjnym spadnie w tym roku o 4,5 procent do 592 005 USD w porównaniu z 2022 r.

Całkowita cena domów w Royal LePage jest oparta na średnich cenach, w tym domów jednorodzinnych, domów jednorodzinnych nad wodą i standardowych domów wielorodzinnych.

„Pomimo niewielkiego spadku spodziewanego w tym roku, po dwóch latach dwucyfrowych wzrostów cen na rynku nieruchomości rekreacyjnych w kraju, łączna cena krajowa będzie nadal o ponad 32 procent wyższa niż w 2020 roku” – czytamy w raporcie.

Podczas gdy Quebec i Ontario odnotują największe roczne spadki cen, odpowiednio o osiem i pięć procent, raport przedstawia obiecujące perspektywy dla Alberty.

Województwo ma być jedynym regionem w kraju, w którym ceny mieszkań rekreacyjnych wzrosną w tym roku o 0,5 proc.

Wszystko to dzieje się po tym, jak całkowita cena wzrosła o 11,7 procent rok do roku do 619 900 USD w 2022 r., czytamy w raporcie. W 2021 roku ceny wzrosły o 26,6 proc. rok do roku.

„Po dwóch latach całorocznej konkurencji kanadyjskie rynki nieruchomości rekreacyjnych zwolniły i powróciły do ​​tradycyjnych sezonowych wzorców sprzedaży” – cytuje w raporcie prezes i dyrektor generalny Royal LePage, Phil Soper.

Sober mówi, że podwyżki stóp procentowych mają mniejszy wpływ na domy rekreacyjne, ponieważ kupujący wydają więcej pieniędzy i pożyczają mniej. Na początku tego miesiąca Bank of Canada ogłosił, że utrzyma stopy procentowe na poziomie 4,5 procent po ciągłych podwyżkach od marca 2022 r.

Jednak ogólna inflacja konsumencka i niedobory zapasów „zmniejszyły aktywność sprzedażową”, podczas gdy nabywcy domów rekreacyjnych mają zwykle „korzyść czasową” w znalezieniu odpowiedniej nieruchomości, mówi. „Nazywamy to potrzebą kontra potrzeba”.

READ  Czy to jest w cenie od letnich wakacji? Oto jak zarezerwować podróż „oszczędną” — krajową

Całe życie domowe traci swój „romantyczny blask”

Internetowa ankieta przeprowadzona wśród 202 pośredników nieruchomości rekreacyjnych i przedstawicieli handlowych Royal LePage, przeprowadzona między 1 a 18 marca, wykazała, że ​​57 procent z nich zgłosiło niższe zapasy w porównaniu z rokiem poprzednim.

W porównaniu do czasów przed pandemią więcej – 65 procent – ​​twierdzi, że jest mniej zapasów.

„Podczas gdy zmniejszające się zapasy stanowią wyzwanie dla kupujących szukających prywatnej kabiny lub kabiny nad jeziorem, jednoczesny spadek popytu doprowadził do powrotu do bardziej normalnych warunków rynkowych” – czytamy w raporcie.

W tym samym badaniu przyjrzano się również przypadkom, w których ludzie przeprowadzali się i mieszkali w swoich nieruchomościach rekreacyjnych w pełnym wymiarze godzin podczas pandemii COVID-19.

Dwadzieścia osiem procent ankietowanych stwierdziło, że trend powracania ludzi do obszarów miejskich lub podmiejskich po przeprowadzce jest „dość powszechny”.

Jednak 56 procent określiło to jako rzadkie na ich rynku.

Ankietowani w Atlantic Canada najprawdopodobniej, 46 procent, twierdzili, że ten trend stał się dość popularny.

„Podczas pandemii, kiedy biura są zamknięte, a pracownicy pracują z domu, Kanadyjczycy odkrywają, że nieruchomości rekreacyjne mogą pełnić funkcję głównego miejsca zamieszkania, z wyłączeniem zysków kapitałowych” – powiedział Sober.

„Dzięki szybkiemu internetowi, który jest teraz łatwo dostępny na wielu rynkach wiejskich, rodziny gromadzą się na terenach rekreacyjnych, aby stworzyć dodatkową przestrzeń między sobą a sąsiadami i skorzystać z natury; zwłaszcza, gdy obiekty kulturalne i sportowe, sklepy i restauracje są zamknięte w miastach .

„Wiele metropolitalnych firm wymaga obecnie od pracowników przebywania w biurze co najmniej kilka dni w tygodniu, co utrudnia dojazdy do pracy na duże odległości. Dla wielu życie w domku na pełny etat straciło swój romantyczny blask, co oznacza, że ​​wróciliśmy do oglądania domek, chata i chata jako wakacje Weekendowa i letnia ucieczka od miejskiego życia.

READ  Apple powinno pozwolić aplikacjom randkowym oferować inne opcje płatności w App Store

metodologia


Royal LePage Recreational Property Report zbiera informacje, dane i prognozy z 50 rynków. Dane o medianie cen zostały opracowane i przeanalizowane przez Royal LePage za okres od 1 stycznia 2022 r., 31 grudnia 2022 r., 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. Dane zostały pozyskane za pośrednictwem domów maklerskich i samorządów lokalnych w każdym z badanych obszarów. Całkowita cena domu w Royal LePage jest oparta na modelu ważonym przy użyciu średnich cen. Dostępność danych zależy od limitu transakcji i dostępności danych regionalnych przy użyciu standardowych typów mieszkań w raporcie. Ogólne ceny mogą ulec zmianie w porównaniu z poprzednimi raportami ze względu na zmianę liczby uczestniczących regionów.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *