Rozszerzone ograniczenia. Pojawiło się nowe ograniczenie, wskazana jest sekwencja szczepionki

  • Przedsiębiorcy prowadzący działalność związaną z prowadzeniem dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaburków, siłowni, klubów i klubów fitness, zgodnie z dotychczasowym rozporządzeniem
  • Do nowego rozporządzenia dodano nowy rozdział wskazujący sekwencję szczepień i pierwsze etapy „na zero”
  • W pierwszej z kolei: pacjenci placówek opiekuńczo-leczniczych, powyżej 80., 70. i 60. roku życia, nauczyciele, edukatorzy, funkcjonariusze Siły Zbrojne RP, Policja, Straż Graniczna, BSP, SOP, prawnicy
  • Więcej podobnych informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

Zmienia istniejące kontrole epidemii, zmieniając przepisy, wprowadzając pewne ograniczenia, nakazy i ograniczenia dotyczące epidemii 21 grudnia ubiegłego roku. Do 31 stycznia br.

Na dotychczasowych warunkach, od 28 grudnia do 17 stycznia, przedsiębiorcze prowadzenie dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaburków, siłowni, klubów i klubów fitness, a także działalność usługowa związana z poprawą kondycji (ujęta w polskiej klasyfikacji) pododdział 96.04.Z). Do 17 stycznia przedsiębiorcy związani z hotelarstwem nie mogli kontynuować swojej działalności.

Sekwencja szczepionek przeciwko COVID-19

W nowym rozporządzeniu dodano nowy rozdział 3a zatytułowany „Szczepionki przeciwko COVID-19”, który odnosi się do kolejności szczepień w pierwszej fazie.

Stanowi, że firmy przeprowadzające szczepienia przeciwko COVID-19 powinny stosować te szczepionki w następującej kolejności: w pierwszej kolejności osoby pracujące w placówce medycznej; Osoby, które są przeszkolone podczas wykonywania czynności medycznych w ramach praktyki zawodowej; Przedstawiciele prawni dzieci urodzonych przed 37. tygodniem ciąży przyjmowani są do szpitala w dniu podania przez ich przedstawicieli prawnych pierwszej dawki szczepionki COVID-19.

READ  Wyjątkowy bieg 18-letniej Polki! Nikt w Europie nie osiąga lepszego wyniku jak na swój wiek. Sportowcy

Kolejne grupy: osoby inne niż wymienione w dwóch pierwszych punktach, pracujące w organizacji prowadzącej działalność leczniczą; Farmaceuci i technicy farmaceutyczni pracujący w farmacji ogólnej; Nauczyciele akademiccy i doktoranci pracujący na uczelni medycznej oraz studenci tej uczelni uczestniczą w zajęciach z udziałem pacjentów; Osoby pracujące w dziale organizacyjnym pomocy społecznej.

Sekwencja szczepionek w pierwszej grupie. Pojawili się prawnicy

Następnie należy zaszczepić następujących pacjentów: Pacjenci: placówka opiekuńczo-lecznicza, placówka pielęgnacyjno-opiekuńcza, oddział odnowy biologicznej i szczepień, a także osoby przebywające w szpitalu. Późniejsze urodzenia: po 1941 r., W latach 1942–1951, w latach 1952–1961.

Kolejne grupy to nauczyciele, wykładowcy i inni pracownicy naukowi oraz pracownicy przedszkoli i innych placówek wychowania przedszkolnego; Nauczyciele akademiccy pracujący na uczelni innej niż nauczyciele medycyny i inne osoby prowadzące zajęcia ze studentami lub doktorantami na tej uczelni.

W pierwszej fazie ostatnimi oficerami lub żołnierzami będą: Siły Zbrojne RP, Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Służba Ochrony Państwa, Służba Więzienna, Inspekcja Ruchu Drogowego i Straż Ochrony Kolei, Prawnicy i rzecznicy prawni Z kolei członkowie ochotniczej straży pożarnej, ratownicy górscy i wodni prowadzą akcje ratownicze.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *