Rosja: Brakuje ordynatora szpitala, w którym leczył się Nawalny

Rosja: Brakuje ordynatora szpitala, w którym leczył się Nawalny

Aleksander Muraczowski, były ordynator szpitala w Omsku na Syberii, zaginął podczas obławy wysłanej przez opozycję Aleksieja Nawalnego w sierpniu 2020 r. – poinformował w niedzielę niezależny portal Medusa, powołując się na regionalne media.

Mówią, że Murachowski opuścił teren łowiecki na quadzie po południu 7 maja, a potem nie wiedział, gdzie jest. Przyjaciele lekarza szukali go w lesie przez 24 godziny, ale 8 maja został zgłoszony przez policję.

Portal Super Omsk donosi, że quad używany przez Murachowskiego został znaleziony na bagnach bez kierowcy.

Okręgowa policja w Omsku poinformowała o zaginięciu w oficjalnym oświadczeniu. Zgodnie z zapowiedzią w poszukiwania zaangażowani są mieszkańcy, funkcjonariusze policji i Gwardii Narodowej (Roscard). Operację utrudniają bagna i niedostępny teren.

Od grudnia 2020 roku Murachowski jest szefem Ministerstwa Zdrowia wśród urzędników obwodu omskiego. Awansował kilka miesięcy po przyjęciu do Szpitala Nawalnego w szpitalu w Omsku latem 2020 roku, gdzie był ordynatorem Szpitala Lekarskiego.

W marcu 2021 roku zmarł Rustam Akizju, jeden z lekarzy tego samego szpitala. Przyczyną śmierci był udar. Na początku lutego br. Siergiej Maksymis, wiceprezes Murakowskiego, zmarł na zawał serca w szpitalu w Omsku.

Leonid Volkov, partner Navalnego, powiedział, że Maximisin dobrze znał wówczas Navlnego.

Wcześniej inny wiceprezes Murakowskiego, Anatolij Kalininczenko, który leczył Nawalnego, rzucił pracę i dołączył do prywatnej kliniki. Zaraz po przyjęciu Nawalnego do szpitala Kalininkenko rozmawiał z dziennikarzami, a następnie Muraczowski nawiązał kontakt z dziennikarzami.

Według Radia Swoboda, nie pozwoliło to Muraczowskiemu, jako naczelnemu lekarzowi, na dwudniowe zabieranie Nawalnego do Niemiec na leczenie, o co wnioskowała rodzina opozycji.

W Berlinie lekarze z kliniki dobroczynnej odkryli, że został otruty przez zakazaną wojnę chemiczną. Lekarze ze szpitala w Omsku nie znaleźli śladu trucizny na ciele Nawalnego.

Sprawdź więcej: Amnesty International przeprasza Nawalnego i przywraca mu pozycję więźnia sumienia

READ  Przesyłka z Warszawy: Rozwój militarny i gospodarczy Polski następuje w czasie, gdy Zachód się chwieje

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *