Rodzina i przyjaciele świętują Adama Johnsona w Hibbing w stanie Minnesota: „Zawsze będzie bohaterem naszego miasta”

Rodzina i przyjaciele świętują Adama Johnsona w Hibbing w stanie Minnesota: „Zawsze będzie bohaterem naszego miasta”

Rodzina i przyjaciele Adama Johnsona opowiadali o jego ostrych przekomarzaniach, prawdziwej osobowości i zaraźliwym, chytrym uśmiechu, gdy w poniedziałek oddawał cześć jego życiu podczas nabożeństwa żałobnego w jego rodzinnym mieście Hibbing w stanie Minnesota.

Szacuje się, że 3000 osób na stadionie Hibbing Memorial Arena zebrało się owacją na stojąco po tym, jak narzeczona Johnsona, Ryan Wolfe, przeczytała list, który do niego napisała.

„Jesteś wyjątkową osobą. Miałaś największe poczucie humoru, największe serce, najbystrzejszy dowcip i najmilszą duszę. Jesteś lojalna, lojalna i niesamowicie mądra” – powiedziała. „Jestem szczęśliwa, że ​​mam kochałem cię i kochałem bezwarunkowo.”

Poniedziałkowe wspomnienie nastąpiło dziewięć dni po śmierci Johnsona, byłego napastnika NHL i zawodnika Nottingham Panthers w Anglii, po tym, co jego zespół określił jako „dziwaczny wypadek” podczas meczu najwyższej brytyjskiej ligi hokejowej. Johnson (29 l.) doznał poważnej kontuzji szyi podczas jazdy na nartach podczas uderzenia w lód.

W Hibbing obecni byli zarówno rodzina, jak i przyjaciele z rodzinnego miasta, w tym członkowie Winnipeg Jets i St. Louis Blues. Louis Bluesa. Jake Doherty, przyjaciel i kolega z drużyny Hibbing/Chisholm High, powiedział, że Johnson „zawsze będzie bohaterem naszego miasta”.

„Nie rozumiem, jak będzie wyglądać życie bez Adama” – powiedziała Doherty. „Wielu będzie go bardzo brakowało. Mogę mieć tylko nadzieję, że wiele wspomnień o Adamie, które mamy o Adamie, przeprowadzi nas przez życie i pomoże nam z czasem wyzdrowieć. Nigdy o tobie nie zapomnimy, Adamie. Powiedziałbym każdemu młodemu hokeiście na świecie starajcie się być jak Adam.” Pracujcie ciężko, bądźcie dobrymi kolegami z drużyny, bądźcie pokorni i dumni z tego, skąd pochodzicie.

Szwagierka i przyjaciółka Johnsona z dzieciństwa, Ebony Johnson, mówiła o szczególnych relacjach Johnson z synem i córką.

„Adam nigdy nie wahał się przedłożyć nikogo innego ponad siebie, włączając w to swoją siostrzenicę i siostrzeńca” – powiedziała. „Był miły, zabawny i zabawny, ale także opiekuńczy, mądry i wyrozumiały”.

Zrzut ekranu z wideo ceremonii upamiętniającej. (sport Haiping)

Hibbing/Chisholm wycofa numer 7 Johnsona 5 grudnia przed pierwszym meczem.

READ  Pięć notatek po dominującym zwycięstwie Bayernu Monachium 4:0 nad Preussen Münster

„Adam był kimś więcej niż tylko hokeistą czy numerami na koszulkach, które ostatnio wszyscy widujecie. Adam potrafił wpływać na ludzi. Łatwo nawiązywał przyjaźnie i utrzymywał ich dużą liczbę” – powiedział Michael Piechnovnik, kuzyn Johnsona i kolega z drużyny w szkole średniej Nawet jeśli ma to miejsce na całym świecie.” „Jeśli masz szczęście przyjaźnić się z Adamem, jest w tym coś innego. Jego przyjaźnie były bardzo prawdziwe i prawdziwe.

Głębiej

Wspominamy Adama Johnsona, byłego gracza NHL, który zginął w wypadku na łyżwach: „Niesamowity człowiek”

Memoriał zakończył się utworem AC/DC „You Shook Me All Night Long”, będącym hołdem dla młodości Johnsona. Kiedy miał 13 lat, zaoszczędził pieniądze, aby kupić błękitną gitarę z głębin oceanu, aby nauczyć się grać.

Johnson, który grał przez dwa sezony na Uniwersytecie Minnesota Duluth, dotarł do NHL z Pittsburgh Penguins, strzelając gola i trzy asysty w 13 meczach w części sezonów 2018–19 i 2019–20.

Dołączył do Nottingham Panthers tego lata, aby grać w Elite Ice Hockey League, w której uczestniczy 10 drużyn, w tym drużyny z Irlandii Północnej, Walii, Szkocji i Anglii.

Głębiej

Pamięci Adama Johnsona w Nottingham: „Nasz numer 47 będzie na zawsze”

Angielskie Stowarzyszenie Hokeja na Lodzie (EIHA) w następstwie śmierci Johnsona uczyniło ochraniacze szyi obowiązkowym elementem wyposażenia „zawodników na wszystkich poziomach angielskiego hokeja na lodzie”. Mandat wejdzie w życie 1 stycznia 2024 r., ale nie będzie obejmował MPH, w którym grają Pantery.

Policja South Yorkshire – jednostka prowadząca dochodzenie w sprawie śmierci Johnsona – stwierdziła, że ​​dochodzenie „jest w toku” i prawdopodobnie „zajmie trochę czasu”. W piątek policyjne śledztwo zostało odroczone do stycznia, choć śledztwo „nie jest jeszcze zakończone”.

Głębiej

Byli członkowie drużyny Penguins zszokowani śmiercią Adama Johnsona pamiętają „wspaniałego młodego człowieka”

(Zdjęcie: Michael Russo/ Sportowiec)

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *