Roczny raport wiosenny przewiduje niższe ceny nieruchomości rekreacyjnych w Kolumbii Brytyjskiej – Kelowna News

Roczny raport wiosenny przewiduje niższe ceny nieruchomości rekreacyjnych w Kolumbii Brytyjskiej – Kelowna News

Cena nieruchomości jest zagrożona

Oczekuje się, że ceny nieruchomości rekreacyjnych w Kanadzie spadną w 2023 r., ale centralny rynek Okanagan ma silną pozycję po znacznym wzroście wartości w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Firma Royal LePage opublikowała w tym tygodniu wyniki swojej corocznej wiosennej ankiety dotyczącej nieruchomości rekreacyjnych i oczekuje, że w tym roku ogólna cena jednorodzinnego domu rekreacyjnego spadnie o 4,5%. Obejmuje to przewidywany spadek o 2% w prognozach BC Royal LePage na rok 2023 niezniszczalny w poszczególnych regionach.

„Po dwóch latach całorocznej konkurencji rynki nieruchomości rekreacyjnych w Kanadzie zwolniły i powróciły do ​​tradycyjnych sezonowych wzorców sprzedaży” – powiedział w komunikacie prasowym dyrektor generalny Royal LePage, Phil Soper.

„Podczas gdy wyższe stopy procentowe mają mniejszy wpływ na rynek rozrywki niż domy miejskie, ponieważ rodziny zazwyczaj wydają więcej pieniędzy i pożyczają mniej, ogólna inflacja konsumencka w połączeniu z poważnymi niedoborami zapasów osłabiła aktywność sprzedażową.

„Aktywni nabywcy na dzisiejszym rynku wydają się skłonni czekać na odpowiedni lek – w ostrym kontraście do tego, co widzieliśmy podczas pandemii”.

Raport wykazał, że ceny jednorodzinnych domów rekreacyjnych w Central Okanagan wzrosły o 16,3% w latach 2021-2022, skacząc z 886 000 USD do 1 030 000 USD. Wzrost kosztów domu rekreacyjnego kondominium był podobnym skokiem, zwiększając się o 16,2%, z 415 000 USD do 482 300 USD.

Według ankiety 54% ekspertów ds. nieruchomości rekreacyjnych w Kolumbii Brytyjskiej stwierdziło, że tendencja właścicieli domów do powrotu do społeczności miejskich lub podmiejskich po przeprowadzce na ich teren w pełnym wymiarze godzin podczas pandemii nie była rzadkością, co jest jedną z przyczyn niedoboru. .

Jednocześnie respondenci stwierdzili, że popyt na nieruchomości rekreacyjne w Kolumbii Brytyjskiej znacznie spadł.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *