Raport potwierdza, że ​​tylko iPhone 14 Pro dostanie chip A16

Raport potwierdza, że ​​tylko iPhone 14 Pro dostanie chip A16

Na początku tego roku analityk Ming-Chi Kuo po raz pierwszy poinformował, że niektóre modele iPhone’a 14 mogą być oferowane z obecnym chipem A15 Bionic – plotka, która została później niezależnie zweryfikowana przez 9to5Mac. Teraz zgłoś z TrendForce Popiera tę plotkę, mówiąc, że tylko modele iPhone’a 14 Pro otrzymają nowy chip A16.

W opublikowanym w środę raporcie o globalnym rynku smartfonów TrendForce Oznacza to, że Apple wprowadzi cztery nowe modele iPhone’a 14 w drugiej połowie 2022 roku. Firma badawcza stwierdziła jednak, że tylko „seria Pro” otrzyma najnowszy procesor, być może nawiązując do chipa A16.

Ponadto, zgodnie z raportem, podstawowe modele iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Max będą korzystały z układu Bionic A15 z iPhone’a 13, ale teraz z 6 GB pamięci RAM LPDDR4X zamiast 4 GB.

Choć pomysł, by Apple wypuścił nowy iPhone z chipem z zeszłego roku, brzmi dziwnie, nie jest to pierwszy raz, kiedy taka plotka pojawiła się w sieci. zaraz po tym Ming-Chi Kuo podzielił się podobnym raportem z powrotem w marcu, 9to5Mac Z niezależnych źródeł słyszałem, że tylko iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max dostaną nowy chip.

Powody nie są jasne i jest mało prawdopodobne, że Apple to komukolwiek wyjaśni, ale analitycy uważają, że głównym powodem tej decyzji był brak chipów, który dotknął całą branżę. W efekcie Apple poświęci cały łańcuch dostaw na produkcję droższych modeli iPhone’a 14.

Najnowsze raporty z Nikki Azja Analityk Jeff Poe . został wymieniony Produkcja przynajmniej jednego modelu iPhone’a 14 została opóźniona o trzy tygodnie. Opóźnienia mogą być gorsze, jeśli podstawowe modele iPhone’a 14 zostaną poddane bardziej znaczącym zmianom sprzętowym.

iPhone 14 z chipem A15

Warto zauważyć, że kryją się za chipami Apple Istnieje silna strategia marketingowa. Na przykład popularny układ M1 to w zasadzie układ A14 Bionic z większą liczbą rdzeni CPU i GPU. Apple mógł nazwać go chipem A14X, ale nazwanie go M1 sprawia, że ​​brzmi jak coś naprawdę nowego.

READ  Nowa funkcja Twittera umożliwiająca bezpośrednie publikowanie długich treści na platformie

Obecnie istnieją dwie różne wersje chipa A15. Jeden z 4 GB pamięci RAM i czterordzeniowym procesorem graficznym używanym przez iPhone’a 13, a drugi z 6 GB pamięci RAM i pięciordzeniowym procesorem graficznym używanym przez iPhone’a 13 Pro. Ponieważ podobno wszystkie modele iPhone’a 14 mają 6 GB pamięci RAM, spodziewamy się, że wersje podstawowe otrzymają „high-endowy” układ A15.

Mając to na uwadze, Apple może nadać temu chipowi nową nazwę. The Apple Watch Series 7 ma ten sam procesor, co Apple Watch Series 6ale chipy zostały nazwane „Apple S6” i „Apple S7” ze względu na drobne wewnętrzne zmiany wprowadzone w SoC.

Oczywiście nie będziemy mieli odpowiedzi na wszystkie te pytania aż do końca tego roku, kiedy firma ogłosi nowe iPhone’y.

Więcej na temat plotek o iPhonie 14

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *