Przyszłość turystyki na wyspie Vancouver jest niepewna, ponieważ oczekuje się złagodzenia epidemicznych zasad dotyczących „wyłączników automatycznych”

W przypadku Miniature World, atrakcji turystycznej w centrum Wiktorii, przychody nie mogą być znacznie mniejsze.

Dyrektor Megan Keelar powiedziała, że ​​liczba odwiedzających, którzy oglądali ich miniaturowe dioramy, gwałtownie spadła po tym, jak rząd Kolumbii Brytyjskiej ogłosił pod koniec marca rozszerzone środki dotyczące „wyłączników”, w tym zakaz rezerwacji podróży i zakwaterowania, które nie są niezbędne.

„To będzie dla nas bardzo pracowity dzień, zwłaszcza w środku popołudnia” – powiedział Kilar. „Ale myślę, że dzisiaj mamy tylko jednego klienta”.

Miniature World jest jedną z około 3000 firm turystycznych na wyspie Vancouver Dane branżowe za 2017 rTo sprawia, że ​​sektor ten jest jednym z największych czynników ekonomicznych w regionie. To było zanim zmiażdżyła go epidemia.

Nienaukowa próba właścicieli i operatorów turystycznych na wyspie odzwierciedlała wspólne obawy dotyczące pilnej potrzeby przedstawienia jasnego planu działania w celu złagodzenia ograniczeń, a zwłaszcza ponownego otwarcia granic.

Wielu z niecierpliwością oczekuje ogłoszenia planów naprawy rządu Kolumbii Brytyjskiej 25 maja, szukając sposobów na zrekompensowanie zeszłorocznych strat przynajmniej tego lata.

Motyle żywią się owocami w Ogrodach Motyli Wiktorii w Central Saanich. (Ogrody Motyli Wiktorii)

Rok temu Victoria Butterfly Gardens ponownie otworzyła oranżerię z kolekcją egzotycznych motyli i tropikalnych stworzeń dla publiczności, po dwóch miesiącach utrzymywania flory i fauny przy życiu, ale drzwi są zamknięte.

„Oczywiście jest znacznie wolniej, bez statków wycieczkowych i jakichkolwiek lotów międzynarodowych” – powiedziała dyrektor generalna Ronalia Reichmiller.

Jednak zwiększona liczba wizyt i coroczne zakupy biletów przez mieszkańców pomogły zrównoważyć utratę wynajmowanych autobusów zaśmieconych wieżami w ciągu ostatniego roku.

Reichmiller powiedziała, że ​​dotacje rządowe pomogły w stworzeniu ogrodów motyli podczas najgorszych niepowodzeń pandemii i że jest optymistą co do większej liczby klientów i ponownego otwarcia ich drzwi w miarę wzrostu liczby szczepień.

Ograniczenia epidemiologiczne na zgromadzeniach spowodowały utratę działalności związanej z organizacją wesel w Dolphins Resort w pobliżu Campbell River. Wynajem taksówek i restauracja Anglers są również zamknięte podczas zabiegów wiosennych. (Ośrodek Campbell River Dolphin)

W Dolphins Resort w pobliżu Campbell River, dyrektor generalny Paul Dowler przygotowuje się do ponownego otwarcia dziesiątek kabin nad oceanem i restauracji Anglers po wygaśnięciu ograniczeń „wyłącznika automatycznego” w zakresie spożywania posiłków w pomieszczeniach i mieszkań innych niż lokalne.

READ  Giełdy wymazują odbicie, gdy Powell rzuca się w wir nadziei: rynki się odwracają

W przeciwieństwie do wielu nowych loży i dostawców wycieczek samochodowych, Dowler twierdzi, że Dolphins Resort przetrwa pandemię.

Powiedział jednak, że obecna niezdolność do potwierdzenia rezerwacji nawet wcześniej może popchnąć międzynarodowych klientów do innych miejsc docelowych, gotowych do ich obsługi.

„Rozmawiamy z wieloma ludźmi, w szczególności z Amerykanami, którzy zostali zaszczepieni i chcą podróżować” – powiedział Dowler. „I trudno sprawić, by poczuli się mile widziani, kiedy nie masz żadnych wskazówek dotyczących tego, jak będzie wyglądać przyszłość”.

Stephen Gabrish, właściciel Campbell River Whale Watching, mówi, że on i podobne firmy na North Island odnotowali spadek przychodów o 70-90 procent podczas pandemii, a międzynarodowi klienci tracą grunt pod nogami, szukając wrażeń, takich jak wycieczki na klify oceaniczne. (Oglądanie wielorybów z rzeki Campbell)

Jednym z nowszych touroperatorów jest Stephen Gabrish, właściciel Campbell River Well Watch. Kupił swoją firmę cztery lata temu. Jest także prezesem North Island Marine Mammal Care Society.

„W sezonie regularnym do 60, 70 procent naszej działalności będzie miało charakter międzynarodowy, a duża część będzie pochodzić głównie z Europy i niektórych Amerykanów”.

Po zamknięciu granic Gabrich szacuje, że jego firma straciła 70 procent przychodów w 2020 roku, a jego koledzy z branży stracili 70 do 90 procent.


Pliki z CBC Radio Na wyspie

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *