Przewodniczący RNC McDaniel nalegał na obietnicę Trumpa „wykorzenienia” lewicowego „robactwa”: „Czy odpowiada ci ten język?”

Przewodniczący RNC McDaniel nalegał na obietnicę Trumpa „wykorzenienia” lewicowego „robactwa”: „Czy odpowiada ci ten język?”

Przewodnicząca Republikańskiego Komitetu Narodowego Ronna McDaniel odmówiła komentarza w sprawie mrożącej krew w żyłach obietnicy Donalda Trumpa „wykorzenienia” lewicowego „robactwa”, którą nalegano podczas niedzielnego wywiadu.

Trump ogłosił to w poście z okazji Dnia Weterana Prawda społeczna w sobotę.

„Na cześć naszych wielkich weteranów w Dniu Weterana przysięgamy Wam, że wykorzenimy komunistów, marksistów, faszystów i radykalnie lewicowych bandytów, którzy żyją jak robactwo w granicach naszego kraju, kłamią, kradnąc i oszukując w wyborach Zrobimy wszystko, co możliwe, zarówno legalnie, jak i nielegalnie. Legalnie, aby zniszczyć Amerykę i amerykański sen.

Spotkać prasę Prezenterka Kristen Welker odniosła się także do twierdzeń Trumpa o stronniczym systemie sądownictwa, ponieważ postawiono mu ponad 90 zarzutów karnych. Zapytała McDaniela, czy Partia Republikańska „opowiada o zemście”.

„Nie będę angażować się w retorykę mającą miejsce podczas kwestionowanej kampanii naszego kandydata na prezydenta” – powiedział przewodniczący Komitetu Narodowego Republikanów. „Powiem, że wielu Republikanów, Kristin, ma wrażenie, że istnieje dwupoziomowy system wymiaru sprawiedliwości i że Republikanie są prześladowani w drodze oskarżenia, i widzą to u prezydenta Trumpa”.

Przewodnicząca RNC Ronna McDaniel przemawia w Bibliotece Prezydenckiej Ronalda Reagana 20 kwietnia 2023 r. w Simi Valley w Kalifornii.Davida McNewa/Getty Images

Welker odpowiedział, że senator Bob Menendez, D-N.J., został postawiony w stan oskarżenia, a demokratyczny burmistrz Nowego Jorku Eric Adams „właśnie przeszukał jego telefon FBI”.

Zapytała: „Czy to nie podważa argumentu? Że istnieje dwupoziomowy system wymiaru sprawiedliwości? „Demokraci również są oskarżeni i śledztwo”.

McDaniel wskazał na Huntera Bidena, który, jak zauważył Welker, również został oskarżony.

Następnie Welker zapytał, czy McDaniel „czuł się komfortowo” z językiem Trumpa w jego liście, w którym określił ludzi jako „robactwo”.

„Nie będę komentował kandydatów i ich przekazu podczas kampanii” – powiedział McDaniel. „Powiem to, wiem, że prezydent Trump wspiera weteranów, cała nasza partia wspiera weteranów i myślę, że jesteśmy w bardzo niebezpiecznym momencie w naszym kraju”.

READ  Gdy Putin opuszcza Chiny z pustymi rękami, rosyjska propaganda wychwala „zwycięstwo nad Zachodem”

Trump zaatakował jednak weteranów, którzy mu się sprzeciwiali, w tym byłego przewodniczącego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Marka Milleya, którego działania, według Trumpa, byłyby zagrożone karą „śmierci”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *