Przestrzeń w Irlandii Północnej: granice innowacji i współpracy

Przestrzeń w Irlandii Północnej: granice innowacji i współpracy

Dobrze prosperujący sektor kosmiczny Irlandii Północnej jest głęboko zakorzeniony w wybitnym dziedzictwie lotniczym i obronnym, obejmującym ponad sto lat. Dzięki tym mocnym fundamentom stworzono wykwalifikowaną siłę roboczą, solidny i certyfikowany łańcuch dostaw oraz infrastrukturę, którą można łatwo przenosić, aby sprostać zmieniającym się potrzebom powstającego sektora kosmicznego.

Wiele lokalnych firm działa na arenie międzynarodowej, pomagając Irlandii Północnej jako głównego gracza w rozwoju eksploracji kosmosu – począwszy od wkładu Resonate Testing w Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba; kontrakt Skytek z ESA na stację kosmiczną Gateway; Do Spring Co z siedzibą w Portadown, której produkty brały udział w kilku misjach kosmicznych, ostatnio do Jowisza w kwietniu tego roku. Decyzja Thales Alenia Space o utworzeniu pierwszego w Wielkiej Brytanii systemu integracji napędu elektrycznego w Irlandii Północnej jeszcze bardziej wzmacnia nasze zdolności w zakresie lotnictwa i obronności.

Przewaga Irlandii Północnej w zaawansowanej analizie danych i cyberbezpieczeństwie zwiększyła nasze ambicje kosmiczne. Firmy takie jak firma programistyczna Skytek, która dostarcza oprogramowanie do planowania pracy astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, oraz KX, wiodący na świecie producent oprogramowania dywersyfikujący swoje technologie dla sektora kosmicznego, demonstrują zdolność Irlandii Północnej do adaptacji i innowacji.

Współpracowaliśmy z Visit Belfast i szerszymi stronami zainteresowanymi, aby pomóc w zabezpieczeniu finansowania od Brytyjskiej Agencji Kosmicznej na rzecz Programu Eksploatacji Technologii Kosmicznych. Nasz sukces polegający na zabezpieczeniu kwoty 300 000 funtów w ramach finansowania zapewnianego przez ADS jest kluczowym krokiem w kierunku budowy solidnej infrastruktury kosmicznej i toruje drogę do dalszych sukcesów w 2024 r.

Współpraca między północnoirlandzkim sektorem kosmicznym a środowiskiem akademickim gwarantuje, że innowacja idzie w parze z przedsiębiorczością. Niewielki rozmiar naszego regionu staje się zaletą, wspierając wspólną sieć między przemysłem, środowiskiem akademickim i rządem, co stawia Irlandię Północną w wyjątkowej pozycji na globalnej arenie kosmicznej. Ponadto Irlandia Północna jest jedynym regionem na świecie, który może swobodnie handlować towarami z rynkami Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Daje to wiele korzyści firmom zainteresowanym handlem lub współpracą z grupą kosmiczną w Irlandii Północnej lub chcącym założyć tutaj firmę, aby skorzystać z utalentowanej siły roboczej i konkurencyjnego kosztowo środowiska biznesowego.

READ  Samoleczenie i działanie przeciwdrobnoustrojowe — Naukowcy opracowują nowe materiały, które mogą zrewolucjonizować wzrost tkanki ludzkiej

Wkraczamy w rok 2024. Sektor kosmiczny Irlandii Północnej wkracza na nowy poziom. Organizacja Brytyjskiej Konferencji Kosmicznej w tym tygodniu świadczy o naszym rosnącym znaczeniu w globalnej społeczności kosmicznej, sprowadzając astronautów, globalne agencje kosmiczne i szerszą społeczność kosmiczną do Irlandii Północnej. Konferencja ma na celu kształtowanie przyszłości przestrzeni kosmicznej i będzie platformą dla powitania w Belfaście międzynarodowych delegatów i wpływowych prelegentów, którzy zaprezentują wyjątkowe możliwości Irlandii Północnej w różnych branżach wspierających sektor kosmiczny.

Wyjątkowa podróż kosmiczna Irlandii Północnej charakteryzuje się współpracą, innowacjami i determinacją w zdobyciu charakterystycznej niszy w globalnej społeczności kosmicznej. Patrząc w gwiazdy, jesteśmy przekonani, że klaster kosmiczny w Irlandii Północnej odegra cenną rolę w globalnym rozwoju sektora i zainspiruje kolejne pokolenie entuzjastów kosmosu w naszym regionie”.

Invest NI ma zaszczyt być regionalnym sponsorem brytyjskiej konferencji kosmicznej odbywającej się w ICC w Belfaście w dniach 21–23 listopada.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *