Przejęcie Idea Bank. Pekao pozytywnie wpływa na wyniki

Bank Beccao zarobił od stycznia do marca blisko 246 mln zł. To prawie 60 mln zł więcej niż rok wcześniej. W razie Prezentacja wynikówWiceprezes Tomas Kubiak zwrócił uwagę na przejęty na początku tego roku Idea Bank oraz jego wpływ na finansowanie. Okazuje się, że obawy niektórych widzów się nie spełniają.

Bank Pekao szacuje, że wpływ przejętego pod koniec 2021 roku Idea Banku będzie nie tylko negatywny, ale także „lekko pozytywny”. Dopiero w pierwszej kwarcie grał w zasadzie neutralnie.

– Należy zaznaczyć, że część czynności księgowych jest nadal w toku, czyli dokładna wycena tych aktywów w momencie nabycia, ponieważ dokonaliśmy wstępnej wyceny. Jeśli chodzi o wpływ na zysk netto, jest on neutralny. Mniej więcej 4 proc. Przychody, 8 procent. Koszty, poziom ten będzie się obniżał w kolejnych kwartałach – wyjaśnia wiceprezes Kubiak.

Zobacz też: Emerytura bez podatku. Ekspert ocenia odważny pomysł

Warto zwrócić uwagę, że cała transakcja jest lepiej chroniona przez PGF, aby nie miała na nią negatywnego wpływu np. Przepływy pieniężne Pekao.

bDXKyZXN

Tym samym Pekao otrzymało m.in. 193 mln zł dotacji w I kwartale. W komunikacie opublikowanym w czwartek zarząd przyznał, że miał pieniądze 8 stycznia.

bDXKyZYi

Źródło:

ISBnews

READ  Świdek wygrał mecz otwierający sezon i pomógł Polsce pokonać Brazylię w Pucharze Zjednoczonych Narodów

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *