Prokuratorzy w USA wzywają sędziego, aby zezwolił na przegląd dowodów przechwyconych z telefonów Giulianiego

Rudy Giuliani przemawia w Filadelfii w Pensylwanii 7 listopada 2020 roku.

Eduardo Munoz / Reuters

Prokuratorzy w USA zaapelowali do sędziego federalnego o zezwolenie na przegląd dowodów przechwyconych z telefonów Rudolfa Giulianiego, mówiąc, że były burmistrz Nowego Jorku nie stoi ponad prawem i nie może zablokować przeglądu, ponieważ był adwokatem Donalda Trumpa.

Zalecenie pojawiło się w sądzie w czwartek wieczorem, trzy dni po tym, jak Giuliani sprzeciwił się rządowemu żądaniu „specjalnego mistrza” w celu przejrzenia zajętych akt z 18 urządzeń elektronicznych, w tym telefonów komórkowych i komputerów, przechwyconych podczas nalotów 28 kwietnia w jego domu i biurze. .

Prokuratorzy badali interesy Giulianiego na Ukrainie, w tym czy naruszył przepisy dotyczące nacisku, działając jako niezarejestrowany agent zagraniczny, pracując dla ówczesnego prezydenta USA Trumpa.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

Adwokaci Giulianiego zażądali od prokuratorów przekazania dokumentów wyjaśniających podstawy, jakie muszą mieć, aby uzyskać nakazy aresztowania nalotów.

Powiedzieli również, że dowody powinny zostać przeszukane za pomocą wezwania do sądu, co pozwoli Giuliani najpierw przejrzeć urządzenia, w tym sprawy adwokackie i sprawy dotyczące przywilejów klientów.

Jednak prokuratorzy argumentowali, że Giuliani nie był „ponad prawem ani nie podlegał śledztwu” tylko dlatego, że był prawnikiem i nie miał prawa decydować o tym, co zobaczy.

Prokuratorzy powiedzieli: „Giuliani mówi, że w przeciwieństwie do innych zagadnień związanych z dochodzeniem w sprawach karnych, jest on uprawniony do zapoznania się z pisemnymi oświadczeniami popierającymi nakazy aresztowania, co w efekcie dałoby mu nadzwyczajną korzyść ze znajomości dowodów rządowych, zanim zostanie nawet oskarżony o popełnienie przestępstwa.

Wydanie nakazu oznacza, że ​​sędzia znalazł prawdopodobny powód, by sądzić, że zajęte urządzenia mogą zawierać dowody popełnienia przestępstwa.

Arthur Idala, prawnik Giulianiego, powiedział w piątek, że lepiej byłoby mieć wezwanie do sądu.

READ  Kuba od lat krytykuje Stany Zjednoczone za ignorowanie dowodów na syndrom hawański

Powiedział: „Każdy prawnik ma przywilej adwokata i klienta, który musi go chronić w imieniu swoich klientów”. „Ten przywilej jest podwójnie zwiększony, gdy klientem adwokata jest prezydent Stanów Zjednoczonych, który ma również przywileje wykonawcze”.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

Idala i Robert Costello, inny prawnik Giulianiego, odrzucili pogląd, że ich klient jest ponad prawem lub uważał się za niego.

Sędzia okręgowy USA Paul Utkin na Manhattanie zadecyduje, czy Giuliani może przejrzeć skonfiskowane materiały, zanim zrobią to prokuratorzy i czy prywatny korepetytor będzie do tego odpowiedni.

Giuliani zaczął reprezentować republikanina Trumpa w kwietniu 2018 roku w związku ze śledztwem ówczesnego specjalnego radcy Roberta Muellera w sprawie rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku.

Giuliani starał się również przed wyborami w USA w 2020 r. Wykopać brud związany z Ukrainą i demokratą Joe Bidenem, który kandydował do Białego Domu, a obecnie jest prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Biuletyny porannych i wieczornych aktualizacji zostały napisane przez redaktorów Globe i zawierają krótkie podsumowanie najważniejszych nagłówków dnia. Zarejestruj się dziś.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *