Projektant Valve ostrzega, że ​​dysk SSD Steam Deck skróci jego żywotność

Projektant Valve ostrzega, że ​​dysk SSD Steam Deck skróci jego żywotność

Zrzut ekranu z zgranego filmu z Steam Deck z października 2021 r., w którym Valve zdecydowanie odradza modyfikowanie palmtopa.

Powierzchnia pary zaworu jest Świetny mały laptop Prawdopodobnie nie chcesz zbyt wiele modyfikować. Jeśli jednak kreatywne soki zaczną płynąć i poczujesz potrzebę manipulowania nimiProjektant doświadczenia użytkownika Valve, Lawrence Yang, radzi przynajmniej nie modyfikować modów, które zwiększają dosłowny rozmiar dysku SSD Decka. powód? Modyfikacja dysku SSD m.2 2230 znacznie „skróci” żywotność urządzenia.

gry komputerowe Wpis na blogu 24 czerwca Zgłoś kanadyjską modelkę o imieniu Belly Jelly, która opublikowała kilka zdjęć swojego najnowszego projektu: Właśnie się o tym dowiedział Przenośna konsola może fizycznie pomieścić większą wewnętrzną kartę pamięci Z kim obecnie jedzie? Tak więc, jak zrobiłby każdy mod, dokonując tak intrygującego odkrycia, Belly Jelly szukał większego dysku SSD NVMe o powierzchni 2242 m2, ponieważ „nie wpada na nic na płycie głównej ani nie obciąża żadnych kabli”. Belly Jelly zauważyła, że ​​wprowadzenie większej mocy „wygina nieco dyfuzor ciepła”, co może wpłynąć na możliwości ładowania urządzenia.

Tu właśnie pojawia się Lawrence Yang z Valve. W odpowiedzi na gry komputeroweStory and Belly Jelly’s Bulge Steam Deck mod, Yang direct ostrzegaj ludzi: „Proszę, nie rób tego.” Yang zwięźle wyjaśnił, że ładujące się układy scalone stają się „zbyt gorące” i że podłączone podkładki termiczne nie powinny być przesuwane stycznie. Mówiąc dokładniej, Yang wydawał się potępiać stosowanie dysków SSD o powierzchni 2242 mkw., ponieważ najwyraźniej „pobierają one więcej energii i nagrzewają się, niż ta została zaprojektowana”.

„Ta modyfikacja może wydawać się skuteczna, ale drastycznie skróci żywotność twojej talii” — powiedział Yang.

Kotaku has reached out to Belly Jelly, Valve, and Yang for comment.

Yang’s opposition to swapping out the SSD falls in line with Valve’s previous statements on the matter. Valve said in Lipiec 2021 IGN wywiad Pamięć wewnętrzna nie podlega aktualizacji. Następnie Valve powtórzył to w Film zniszczony w październiku 2021 r. Tam, gdzie wspomniałeś, że manipulowanie urządzeniem mobilnym może prowadzić do problemów z zużyciem energii lub, co gorsza, śmierci. nawet Wyjaśnij lokalizację urządzenia Że gniazdo SSD 2230 m.2 „nie jest przeznaczone do wymiany przez użytkownika końcowego”. Uważaj więc, gdy bawisz się wewnętrznymi częściami Steam Deck. Sprawy mogą być bałaganiarskie.

Modder Belly Jelly zgadza się, mówiąc, że ludzie powinni to robić na własne ryzyko.

W każdym razie, jeśli nadal zastanawiasz się, gdzie jest teraz twój Steam Deck, Yang potwierdził to również na Twitterze. Valve zacznie wysyłać ich więcej w czwartek Dla osób w kolejce zamówień Q3. Wyjaśniono również, aby krawędź ten który W tym tygodniu Valve zacznie wysyłać dwa razy więcej sztuk tak.

READ  Mówi się, że Apple rozważa opracowanie przyszłych iPadów z większymi ekranami

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *