Produkcja Blade Runnera 2099 została zakończona.

Produkcja Blade Runnera 2099 została zakończona.


Zdjęcia Warner Bros

Produkcja serialu telewizyjnego „Blade Runner 2099” firmy Amazon Studios została wstrzymana z powodu trwającego strajku Gildii Scenarzystów.

Projekt, trzecia duża część serii, po oryginalnym „Blade Runner” Ridleya Scotta z 1982 roku i kontynuacji Denisa Villeneuve’a „Blade Runner 2049” z 2017 roku, był kręcony w Irlandii wkrótce po zamknięciu.

Producenci Scott Free i The Expanse Alcon Entertainment stoją za projektem, który od kilku miesięcy znajduje się w fazie pre-produkcji w Belfast Harbor Studios.

W oświadczeniu firma Northern Ireland Screen potwierdziła opóźnienie premiery Blade Runner 2099 i powiedziała:

Northern Ireland Screen jest bardzo rozczarowany, że Blade Runner 2099 nie będzie w tej chwili kontynuowany z powodu trwającego strajku scenarzystów. Projekt przygotowywany jest w Belfaście od kilku miesięcy. Strajk WGA wstrzymał produkcję na całym świecie i miejmy nadzieję, że porozumienie może zostać osiągnięte. Wkrótce, aby załoga mogła wrócić do pracy.

Silka Luisa („Lśniące dziewczyny”) napisała scenariusz i jest showrunnerką serialu z uznaniem producenta wykonawczego. Spezialy i Ridley Scott również otrzymują napisy do produkcji.

Weteran telewizji, Jeremy Podesua, wyreżyserował odcinek pilotażowy limitowanej serii dla Amazon Prime.

źródło: codzienny ekran
poprzedni artykułMarvel wstrzymuje zdjęcia do „Thunderbolts”
Następny artykułMała Syrenka zarabia 10,3 miliona dolarów na pokazach

READ  Rozpoczyna „stary” cel, „wężowe oczy”

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *