Pozew zbiorowy Apple osiągnął w Kanadzie ugodę w wysokości 14 milionów dolarów

Pozew zbiorowy Apple osiągnął w Kanadzie ugodę w wysokości 14 milionów dolarów

W następstwie skandalu związanego z oprogramowaniem i bateriami w iPhone'ach Apple zgodził się zapłacić Kanadyjczykom do 14,4 miliona dolarów w ramach proponowanej ugody zbiorowej.

„Nadszedł czas, aby pogrzebać w szufladach w poszukiwaniu starego telefonu, którego już nie używasz” – stwierdziła Carmi Levy, ekspert ds. technologii z Londynu w Ontario.

Apple, nazywany „Batterygate”, spotkał się z zarzutami, że dostarczał konsumentom oprogramowanie, które spowalniało działanie modeli iPhone’a 6 i iPhone’a 7, aby zachęcić użytkowników do kupowania nowszych, droższych iPhone’ów.

pod Kanadyjskie powództwo klasowe dotyczące zarządzania energią w telefonie iPhoneApple zapłaci Kanadyjczykom maksymalnie od 11,1 do 14,4 mln dolarów, a konsumenci otrzymają do 150 dolarów za każdy dotknięty telefon.

Do wypłaty kwalifikuje się każdy, kto posiada telefon iPhone 6 lub iPhone 7 i pobrał nową wersję systemu iOS przed 21 grudnia 2016 r.

Apple stanęło w obliczu procesów sądowych po tym, jak ujawniło, że aktualizacje oprogramowania mogą spowolnić działanie starszych iPhone'ów. Chociaż niektórzy klienci skarżyli się, że Apple celowo i świadomie udostępnia aktualizacje oprogramowania, które spowalniają działanie, Apple stwierdził w ugodzie, że tak nie jest.

„W ramach tej decyzji Apple zaprzeczył zarzutom, że spowolnił prędkość, aby zmusić konsumentów do zakupu nowych telefonów, i nie ponosi za to żadnej winy” – stwierdził Levy.

Levy powiedział, że proponowana ugoda w Kanadzie następuje po podobnym procesie sądowym w Stanach Zjednoczonych, w którym Apple zapłacił konsumentom pół miliarda dolarów.

„To był problem globalny i Apple musiałoby obciąć wiele czeków, aby go rozwiązać” – powiedział Levy.

PLIK – Ludzie spacerują w pobliżu sklepu Apple Store 20 października 2023 r. w Denver. (AP Photo/Brittany Peterson, plik)

Ugoda musi zostać zatwierdzona przez Sąd Najwyższy Kolumbii Brytyjskiej 29 stycznia. Jeśli ugoda zostanie zatwierdzona, konsumenci będą musieli wypełnić formularz w celu uzyskania numeru seryjnego swojego iPhone'a, czego wiele osób może już nie mieć.

READ  Usługa subskrypcji Amazon Kids + wchodzi na rynek gier mobilnych z dwiema nowymi grami

„Musisz mieć telefon lub dowód posiadania telefonu o określonym numerze seryjnym, a jeśli go oddasz lub sprzedasz, możesz nie mieć szczęścia” – powiedział Levy.

Jeśli masz iPhone'a 6 lub iPhone'a 7, ale już dawno się skończył, ponieważ go sprzedałeś lub zamieniłeś, numer seryjny możesz znaleźć na starej umowie lub rachunku telefonicznym.

Informacje na temat sposobu złożenia pozwu można znaleźć na stronie internetowej pozwu zbiorowego, jeśli Sąd BC zatwierdzi ugodę.

CTV News skontaktowało się z firmą Apple Canada w sprawie proponowanej ugody, ale nie otrzymało odpowiedzi.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *