Powyżej normalnej liczby huraganów atlantyckich przewidywanych na sezon 2021

Canadian Hurricane Center przewiduje aktywny sezon huraganów w 2021 r. Po najbardziej aktywnym sezonie huraganów odnotowanym w zeszłym roku.

Centrum opublikowało swoją prognozę na wirtualnym briefingu ze swojego biura w Dartmouth, NS.

Amerykańska Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) przewiduje od sześciu do 10 huraganów w 2021 roku, w porównaniu do średnio siedmiu.

Oczekuje się, że od trzech do pięciu z tych tornad będzie dużych w porównaniu do średnio trzech, ostrzegł Bob Robeshud, meteorolog w centrum. Duży huragan jest klasyfikowany jako huragan z utrzymującymi się wiatrami o prędkości co najmniej 178 km / h.

Robichaud powiedział, że NOAA spodziewa się od 13 do 20 konkretnych burz w 2021 roku.

Powiedział, że około 34 procent wymienionych burz, czyli średnio cztery, przedostaje się do kanadyjskich wód.

Powiedział: „Biorąc pod uwagę więcej spodziewanych burz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy świadkami większej liczby burz niż zwykle również tutaj w Atlantyku w Kanadzie”.

Światowa Organizacja Meteorologiczna opublikowała już listę huraganów na 2021 r. Z listy, która zmienia się co sześć lat. Anna będzie pierwszą nazwaną burzą w 2021 roku.

Robichaud powiedział, że po raz pierwszy sporządzana jest nowa uzupełniająca lista nazwisk, na wypadek gdyby pierwsza lista się wyczerpała.

Około 34 procent burz trafia do operacji reagowania Hurricane Center w Kanadzie, powiedział Bob Robeshud. (Środowisko i zmiany klimatyczne Kanada)

W poprzednich rzadkich okazjach, gdy używano głównej listy nazwisk, używano alfabetu greckiego.

Kiedy burza powoduje ogromne zniszczenia lub ofiary w ludziach, Światowa Organizacja Meteorologiczna wycofuje tę nazwę i zastępuje ją na okresowej liście na sześć lat inną nazwą. Nazwisko Dorian przeszło na emeryturę po tym, jak burza siała spustoszenie Od Bahamów po Nową Szkocję w 2019 roku.

Chociaż sezon huraganów oficjalnie rozpoczyna się 1 czerwca i trwa do 30 listopada, burze tropikalne w maju, takie jak te, które uformowały się w tym tygodniu na Atlantyku u wybrzeży Bermudów, nie są niczym niezwykłym.

READ  Prawybory opozycji w Wenezueli: czy Maduro wreszcie zostanie zakwestionowany? | Wiadomości polityczne

Robeshud powiedział, że istnieje 70-procentowa szansa, że ​​burza, która obecnie tworzy się na Oceanie Atlantyckim, stanie się pierwszą nazwaną burzą w tym sezonie w ciągu najbliższych dwóch dni i 90 procent szans w ciągu następnych pięciu dni.

„Jest duża szansa, że ​​będziemy świadkami siódmego roku z rzędu, kiedy burza rozwijała się przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu huraganów” – powiedział.

Według Philipa Klotzbacha, który kieruje prognozami sezonu huraganów na Atlantyku od roku 1950, w maju miało miejsce 19 konkretnych burz na Uniwersytecie Stanowym Kolorado.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *