Ponowne przekształcenie Mariupola w miasto rosyjskie

Ponowne przekształcenie Mariupola w miasto rosyjskie

Okazało się, że ponad 90% wysokich budynków mieszkalnych zostało uszkodzonych, a także większość szkół i szpitali.

W raporcie stwierdzono, że rosyjscy urzędnicy powinni zostać objęci dochodzeniem pod kątem zbrodni wojennych, ale w pośpiesznym procesie rekonstrukcji „fizyczne dowody z setek potencjalnych miejsc zbrodni” są usuwane.

Ogłoszenie tego nie zajęło dużo czasu prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi Mariupol” pod red21 kwietnia 2022 r., kiedy ostatni ukraińscy bojownicy zaszyli się w hucie Azovstal, zmuszeni do kapitulacji, Moskwa uruchomiła wieloletni plan przeglądu swojej strategicznej nagrody.

Rosja zobowiązała się odbudować tereny, które przez tygodnie bombardowała, i uczynić Mariupol, zwany później Miastem Wojskowej Chwały, częścią ojczyzny.

W komunikacie prasowym rosyjskiego Ministerstwa Budownictwa i Mieszkalnictwa, opublikowanym 8 maja 2022 r., napisano: „Planuje się stworzenie zupełnie nowego wizerunku miasta z nowoczesnymi budynkami mieszkalnymi i zapleczem socjalnym” i stwierdzono, że władze wierzą, że miasto można przywrócić w ciągu trzech lat.

Od tego czasu znaki miejskie zostały przemalowane na kolor czerwony, biały i niebieski – kolory rosyjskiej flagi – a nazwy ulic i placów zostały zmienione. W wielu przypadkach nazwy nawiązują do nazw radzieckich. Ulicę Pokoju przemianowano na ulicę Lenina.

W maju ubiegłego roku mianowany przez Rosję zarządca miasta Oleg Morgun powiedział, że ważne jest przywrócenie historycznych nazw i zmiana nazw innych obiektów, aby uhonorować „bohaterów, którzy poświęcili swoje życie za wolność naszej republiki i prawo do bycia Rosjaninem”. „.

Dla mieszkańców Mariupola rosyjskie paszporty stały się niezbędne, ponieważ umożliwiają dostęp do lokalnych usług, w tym ubieganie się o odszkodowania za zniszczone domy.

READ  OBEJRZYJ – Czy zmiana klimatu nasila alergie sezonowe? | wideo

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *