Ponomarev wykonuje większość powołań w końcówce meczu, zdobywając gola dla Hurricanes w swoim debiucie w NHL

Ponomarev wykonuje większość powołań w końcówce meczu, zdobywając gola dla Hurricanes w swoim debiucie w NHL

Zrealizowanie tego marzenia w piątek i zmierzenie się z Owieczkinem i Capitals wymagało trochę cierpliwości i pewnej pilności.

Ponomarev, wybrany w drugiej rundzie draftu NHL 2020, Ponomarev zakończył karierę w głównej lidze wraz z Shawiniganem z Quebec Maritimes Junior Hockey League w sezonie 2020–21, po czym rozdzielił sezon 2021–22 pomiędzy Moskwa Spartak w Continental Hockey League . I Chicago w American Hockey League. Wydawał się gotowy na zrobienie kolejnego kroku w NHL po tym, jak w zeszłym sezonie prowadził Chicago z 24 golami w 64 meczach AHL, a letnie treningi spędził w ośrodku treningowym w Karolinie z grupą zawodników, w tym Burnsem, aby przygotować się do obozu przygotowawczego.

Jednak w pierwszym tygodniu obozu przygotowawczego doznał kontuzji kolana, co pozbawiło go szansy na dostanie się do pierwszego składu Hurricanes na wieczór.

„Ciężko pracował i było po prostu fajnie” – powiedział Burns. „Bycie tam wymagało dużo energii, a do tego doszło do kontuzji i utraty całej pracy, którą wykonał. To trudne. Nie mogę sobie wyobrazić, jakie to musi być dla niego trudne, ponieważ jest mu przykro”.

Kiedy Ponomarev był zdrowy, wrócił do AHL i zdobył 20 punktów (sześć goli, 14 asyst) w 22 meczach z Tucson (dwa mecze) i Chicago (20 meczów), czekając na telefon.

Do zdarzenia doszło w piątek o 10:00, kiedy Ponomarev był na lodowisku w Chicago. Biorąc pod uwagę, że napastnicy Stefan Noiesen (choroba) i Martin Necas (kontuzja górnej części ciała) nie będą mogli zagrać przeciwko Capitals, drużyna Hurricanes potrzebowała szybkiego dotarcia Ponomarewa do Waszyngtonu.

Po około 20 minutach jazdy na łyżwach Ponomarev wrócił do domu po ubrania i udał się na lotnisko, aby o 13:40 polecieć do Waszyngtonu. Siedział w samolocie, raz po raz sprawdzając godzinę i zastanawiając się, czy zdąży na mecz przeciwko Capitals.

Jego samolot wylądował około 16:30 czasu wschodniego, a około 30 minut później przybył do Capital One Arena na mecz, który rozpoczął się o 19:00.

READ  Buffalo Cypress Montreal Canadiens Zymgos Jergensons

„To bardzo długa podróż, ponieważ przychodzenie na lodowisko tuż przed spotkaniem (drużyny) jest stresujące” – powiedział. „To było pięć minut wcześniej. Myślę, że czasami myślisz, że w pierwszym meczu przegrywałeś, więc nie wiedziałeś, jak będziesz grać, ponieważ zwykle przychodzisz o (właściwym) czasie”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *