Polska ma nadzieję, że nowy ośrodek szkoleniowy NATO przygotuje Ukraińców mieszkających za granicą do walki z Rosją

Otwórz to zdjęcie w galerii:

Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego i doradca prezydenta Andrzeja Dudy ds. obronności, przemawia podczas wywiadu w Waszyngtonie 9 lipca, pierwszego dnia szczytu NATO.Mike Pezzoli/Associated Press

Nowy wspólny ośrodek szkoleniowy w Polsce, który NATO tworzy z Ukrainą, będzie wykorzystywany do zapewnienia szkolenia wojskowego „milionom” obywateli Ukrainy mieszkających za granicą, którzy są gotowi wrócić do domu, by wziąć udział w wojnie z Rosją. powiedział urzędnik.

Szef Biura Obrony Narodowej Jacek Siwiera rozmawiał z Associated Press na marginesie szczytu NATO w Waszyngtonie.

Siviera jest jednym z urzędników najściślej zaangażowanych w misję swojego kraju polegającą na wspieraniu walki Ukrainy i budowaniu jej własnej obrony przed Rosją. Mówił o potencjalnym wykorzystaniu zapowiadanego przez NATO na początku tego roku potencjalnego wykorzystania nowego centrum szkoleniowego, wskazując na sukces Rosji w wojnie na Ukrainie, która znacznie powiększyła jej siły zbrojne.

Ponad dwa lata po rozpoczęciu wojny Ukraina, która ma znacznie mniejszą populację niż Rosja, ma trudności z wystawieniem wystarczającej liczby żołnierzy. Kraje Europy Wschodniej, w tym Polska, ostrzegały przed rozbudową militarną Rosji, twierdząc, że prezydent Władimir Putin może ośmielić się i skierować wzrok na więcej krajów, jeśli jego walka z prozachodnim rządem Ukrainy zakończy się sukcesem.

Celem nowego Centrum NATO-Ukraina w Bydgoszczy w Polsce jest wzmocnienie długoterminowego zaangażowania NATO na Ukrainie. Orzeczenie to pojawia się, gdy perspektywa nowej prezydentury Donalda Trumpa podaje w wątpliwość Ukrainę i przyszłość wsparcia USA dla NATO.

Planowane jest utworzenie wspólnego centrum szkoleniowego, w którym Ukraińcy będą mogli przekazać państwom członkowskim NATO część wniosków, jakie wyciągnęli na temat walki z siłami rosyjskimi w przystępny i skuteczny sposób, np. przy użyciu cywilnych dronów na polu bitwy.

Dla sił zbrojnych będących członkami NATO „posiadanie tych szczegółów… jest absolutnie kluczowe” – powiedział.

READ  Brak zmian cen w Polsce; Bilans ryzyka zniekształcony w stosunku do wcześniejszych cięć | pstryknąć

W wtorkowej rozmowie z AP Seviera mówił o drugim możliwym wykorzystaniu nowego centrum NATO w jego kraju.

Zachód powinien postrzegać centrum NATO jako potencjalny ośrodek szkolenia Ukraińców dla sił ochotniczych, „ochotników, którzy obecnie przebywają w krajach europejskich i są gotowi bronić Ukrainy w przyszłości, bo jest ich miliony” – powiedział. powiedział.

Część z nich chce szkolić się w krajach europejskich – powiedział. Ukraińska armia ma trudności z zapewnieniem rekrutom gotowości na polu bitwy, nawet gdy walczy z Rosją.

Siewiera opowiedział się także za zezwoleniem Ukrainie na użycie broni otrzymanej od sojuszników z NATO przeciwko rosyjskim celom wojskowym w Rosji. Administracja Bidena mocno ogranicza użycie przez Ukrainę broni dostarczanej przez USA na terenie Rosji.

„To, jak Ukraińcy używają swojej broni, jest w ich rękach” – przekonywał.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *