Polska Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed dwoma firmami

Polska Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła, że ​​GO RISE MARKETS i Dristor Solutions Ltd weszły na listę publicznych alertów.

W oświadczeniu wydanym w poniedziałek przez Jessego Barskowskiego z Polskiej Komisji Nadzoru Finansowego, w przypadku GO RISE MARKETS, ogłoszenie wzbudziło podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (Prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez niezbędnego zezwolenia lub zezwolenia).

„Lider KNF włączył się do działań zainicjowanych przez inną organizację. Działania te prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie” – dodał.

Z kolei Tristar Solutions Ltd. była podejrzana o popełnienie przestępstwa z art. W związku z art. 178 ust. 69 sec. 2 pkt 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (Prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez niezbędnego zezwolenia lub zezwolenia). Zawiadomienie zostało przesłane przez KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Lista ostrzeżeń KNF to zbiór organów zgłaszających podejrzenia popełnienia przestępstwa. Celem listy jest ostrzeżenie opinii publicznej i organizacji gospodarczych o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach z tymi firmami.

Trwa wielka loteria z okazji 20-lecia Interii!

Weź udział i wygraj! Codziennie czeka ponad 20000 zł – Kliknij i sprawdź

READ  Zależność gospodarcza hamuje wzrost Polski - Politico

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *