Pogoda. W całej Polsce będą burze gradowe i zamiecie śnieżne. Wydano ostrzeżenia RCB

„Uwaga: od niedzieli obfite opady śniegu i do pół metra! Nadchodzące dni obfitują w niebezpieczne wydarzenia, jak na przykład bardzo silna pogoda i intensywne opady śniegu w Polsce – ostrzega Agencja Meteorologiczno-Wodna.

Obejrzyj wideo
Ostrzeżenie RCB. Ostrzeżenie SMS przed burzami, wiatrami i gradem. Możliwe porażenie prądem

Pogoda. IMGW: Silne mrozy i zamiecie. Ostrzeżenia zostały wydane

Noc z soboty na niedzielę już przyniosła przenikliwe zimno – rekord padł w Chuvashiz, gdzie termometry wskazywały -31 stopni.

Według astronomów w niedzielę, szczególnie w południowej Polsce, spodziewane są ekstremalne poziomy śniegu i zamieci. Reszta kraju będzie jeszcze jaśniejsza. W ciągu dnia w całym kraju jest prawie zimno – termometry pokazują ujemną temperaturę. Dziś w północno-wschodniej części kraju będzie zimno. Maksymalna temperatura wynosi -12 stopni w potasie, -10 stopni w zachodnim Mussoorie i północnym Mazowszu, -8 stopni w centrum i minus 3 do minus 5 stopni Celsjusza na południu i południowym zachodzie. Jakobin będzie cieplejszy – mieszkańcy na termometrach zobaczą 1-2 stopnie powyżej zera.

Rzecznik IMGW Kreskors Valyzevsky ostrzega przed dodatnimi temperaturami i ujemnymi temperaturami w południowej Polsce. Opady śniegu na Śląsku, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Małopolsce, okolicach Kilonii, Podkarpaciu i południowej Laponii Deszcz będzie wiał silny wiatr. Większość śniegu spada na Lubelszczyźnie.

Ostrzeżenia RCB dla mieszkańców obu prowincji

Ze względu na spodziewane obfite opady śniegu ostrzeżenia RCB skierowano do mieszkańców województw lubelskiego i podkarskiego. „Ekstremalnie trudne warunki drogowe. Zadzwoń pod numer 112, gdy ktoś będzie potrzebował pomocy. Możliwa przerwa w dostawie prądu”. – ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Jak wcześniej informował RCP Crescores iswiszcz, w rejonie Laplina i Podkarpacia spadnie nawet 40 centymetrów śniegu. W województwach: dolno¶l skim, Opol, Łyżwiarstwo ¶L று, ManopolskiŚwiętokrzyskie, tereny mazowieckie i wielkopolskie – 30 cm, w województwach: Lubusky Voidoship ja W dź – 15 cm.

READ  Polimetal drobny z metali szlachetnych spada po ex-dividend

Po weekendzie mróz nie ustanie – nadal będzie mrózW nocy termometry pokazują ujemne dwucyfrowe temperatury w większości części kraju. W poniedziałek można spodziewać się opadów śniegu w całej Polsce. Nadal będą występować silne wiatry powodujące zamiecie śnieżne i zamiecie śnieżne.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *